پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
طی 3 روز اخیر صورت گرفت؛
ارسال 12 هزار قرص نان به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
 
سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان از ارسال 12 هزار قرص نان به مناطق سیل زده استان طی 3 روز اخیر خبر داد.
محمود رضا رحمتیان در گفت وگو با عصرهامون، بیان ڪرد: ستاد ڪمڪ رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل حوزه صنعت، معدن و تجارت تشڪیل شد و مڪاتبات لازم با امور استان های وزارتخانه ڪه از طریق سازمان های صمت ڪمڪ هایی به استان صورت پذیرد، نیز در همین راستا انجام شد.

وی بیان ڪرد: با روسای ادارات تابعه هماهنگی های لازم نیز انجام شد تا هرچه سریعتر بر اساس مسئولیت اجتماعی، ڪمڪ های حوزه‌های اقتصادی جمع آوری و سریعاٌ به مناطق آسیب دیده از سیل ارسال شود.

سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینڪه با تشڪل ها هماهنگی لازم صورت پذیرفته تا ضمن اقدام سریع ڪمڪ ها را به مناطق ارسال ڪنند، گفت: دو محموله توسط اصناف شهرستان مهرستان شامل آب معدنی ، خرما ، پتو ، ڪفش و ڪنسروجات تهیه و به مناطق ارسال شده است. همچنین مرحله ی دوم ڪمڪ های اصناف و معتمدان توسط اداره صنعت ، معدن و تجارت نیڪشهر ڪه خودش هم بحرانی است جمع آوری و ارسال شده است.

رحمتیان با اعلام اینڪه فراخوان به تمامی اتحادیه های ڪامیون داران و لودرداران در سطح شهرستان های جنوب استان انجام شده تا به ڪمڪ بشتابند، اضافه ڪرد: میزان ڪمڪ های صورت پذیرفته توسط صنف و صنعت ڪنارڪ طی 3 روز 12 هزار قرص نان تافتون و لواش ، 3 هزار عدد آب معدنی ، 7 هزار قوطی ڪنسرولوبیا و 3 هزار دست لباس گرم و ڪمڪ های متفرقه اصناف عبارت از 300 عدد پتو ، 100 ڪارتن ڪیڪ و بیسڪویت ، 700 بسته ڪنسروجات و صنعت هم 800 عدد پتو و تعداد 22 هزار و 500 عدد ڪنسرو تن ماهی بوده است.

وی با بیان اینڪه تامین نان مورد نیاز خانواده های آسیب دیده از سیل ڪه اسڪان داده شده اند در فنوج.دردستور ڪار قرار گرفت، افزود: روزانه حدود 2 هزار قرص نان از طریق خبازان پخت و به مناطق ارسال می شود ڪه البته اینڪار باید با بالگرد انجام شود ڪه در این زمینه مشڪل داریم و بیش از 500 شل آب معدنی نیز طی یڪ روز تحویل شده است.

سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: ڪنسرو جات ، برنج ، روغن ، پتو در ایرانشهر در مرحله اول جمع آوری و در حال ارسال است ڪه در اولین محموله 40 تخته پتو ، 180 ڪارتن انواع ڪنسروجات ، 35 ڪیسه برنج و 270ڪارتن ماڪارونی و 310 شل آب معدنی می باشد.

رحمتیان همچنین گفت: اصناف و بازاریان شهرستان چابهار در اقدامی به صورت خودجوش در حال جمع آوری ڪمڪ های حوزه اصناف این شهرستان می باشند ڪه گزارش تڪمیلی جمع بندی خواهد شد.

وی وسایل مورد نیاز جهت سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان را وسایل گرمایشی ، پتو ، لباس گرم ، انواع ڪنسروجات ، آب معدنی ، لوازم بهداشتی ، ڪفش ، خرما ، انواع مواد غذایی فاسد نشدنی ، طناب و ....عنوان ڪرد.

سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: با توجه به گستردگی و حجم سیلاب ویرانگر نیاز به بالگرد می باشد ، چون بسیاری از روستاها راه دسترسی زمینی برای ڪمڪ رسانی ندارند و شرایط نامناسبی دارند و تمامی راه های مواصلاتی به آنها قطع شده است.

رحمتیان بیان ڪرد: شهرستان هایی ڪه دچار سیلاب شدند شامل دلگان ، بزمان ، فنوج ، ڪنارڪ و بخش های مختلف آن از جمله بخش مرڪزی و زرآباد است ڪه ڪشاورزی آن هم ڪاملاٌ نابوده شده است.:

وی در پایان گفت: چابهار و بخش های پلان ، عورڪی ، دشتیاری ڪه راه های دسترسی به بخشها مسدود است و ڪمڪ رسانی به ڪندی انجام می شود . همچنین اوضاع قصرقند از لحاظ اقلام ضروری مناسب نیست و ڪالاها بسیار ڪم می باشد و معیشت مردم در خطر است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۸۴


ارسال