پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۵
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر:
سیل بیش از ۶۱۱میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسارت زد
 
حبیب رئیسی گفت:سیل بیش از ۶۱۱میلیارد ریال به بخش کشاورزی این منطقه خسارت وارد کرد.
حبیب رئیسی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: هسته اصلی سامانه بارش ارتفاعات بخش های بنت و مرکزی این شهرستان بوده وبا میانگین  کم سابقه ۲۰۰ میلیمتر بارندگی خسارات هنگفتی  به بخش کشاورزی شهرستان وارد شئ.

وی بیان کرد: تاکنون بر اساس برآورد اولیه بیش از ۶۱۱میلیاردو۳۰۰میلیون  ریال به زیر بخش‌های کشاورزی خسارت وارد شده که از این میزان ۳۵۳میلیارد و۳۰۰میلیون  ریال آن در بخش آب وخاک  می باشد.

وی تصریح کرد: در اثر طغیان رودخانه ها ۹۰هکتار  اراضی زراعی و باغی شهرستان  به همراه محصولات آن که در حاشیه رودخانه ها بودند دچار آبردگی شد و تبدیل به مسیر رودخانه شد  و به ۲۳۰ رشته قنات خسارت سنگینی وارد  شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیان کرد: در اثر جاری شدن سیلاب ۴۰۰راس دام سبک و ۱۰۰ راس دام سنگین تلف و به ۳۰۰جایگاه دام سنتی  و۷جایگاه بهداشتی دام نیز آسیب جدی دیده اند.

دیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر با اشاره به فصل برداشت محصول زراعی گفت ۱۰۵هکتار از مزارع جالیز  گوجه‌فرنگی، پیاز، باقلا ویونجه شبدر برسیم سبزیجات برگی خسارت ۱۰۰ درصدی وارد شده است.

رئیسی خاطر نشان کرد: با فروکش کردن سیلاب وباز شدن مسیرها و حضور گروه های ارزیاب خسارت به همه مناطق، میزان کل خسارت وارده اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۸۰۱


ارسال