پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد
شناسایی بیش از 500 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان/ 221 نیروی ایرانی جایگزین شدند
 
مهرداد جهاندیده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 508 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان شناسایی و 221 نیروی کار ایرانی جایگزین شدند.
مهرداد جهاندیده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 5 هزار و 822 مورد بازرسی توسط بازرسان این اداره کل در خصوص اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه صورت گرفت.

وی افزود: نتیجه این بازرسی ها شناسایی 508 نفر تبعه خارجی بود که به صورت غیر مجاز در واحدهای مختلف تولیدی، صنعتی و ... مشغول به کار بودند که در نهایت منجر به ایجاد 221 فرصت اشتغال از طریق جایگزینی این افراد با نیروی کار ایرانی شد.

جهاندیده تعداد بازرسی و نظارت های صورت گرفته از طرف این سازمان بر حسن اجرای قائده کار در واحدهای مختلف را 5 هزار و 963 مورد اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر این، بازرسان این اداره کل 263 مورد بازرسی در راستای اجرای مواد 3و 4 آیین نامه اجرایی ویژه مشاغل سخت و زیان آور را در این مدت انجام داده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: همچنین در طی این مدت 218 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و 207 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت مسئولین ایمنی نیز بررسی شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۸۰۳


ارسال