پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۹
استمرار امدادرسانی هوایی به مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان؛
بیش از ۵۲ هزار آسیب دیده امداد رسانی شدند
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات به بیش ار ۵۲ هزار نفر و استمرار امدادرسانی هوایی به مناطق سیل زده جنوب استان خبر داد.
رسول راشکی در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون گفت: به دنبال وقوع سیلاب در استان کار امداد رسانی وارد هفتمین روز خود شده و خدمات رسانی به مردم سیل زده در ۳۸۶ روستا توسط ۴۹۵ تیم عملیاتی در حال انجام است.

وی بیان کرد: در حال حاضر دو فروند بالگرد هلال احمر در حال امدادرسانی هوایی می باشند و تاکنون ۷۰ سورتی پرواز جهت انجام عملیات نجات و جستجو و توزیع اقلام امدادی در مناطق آسیب دیده صورت گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: تعداد ۱۱هزار و ۷۶۹ خانوار آسیب دیده به تعداد۵۲هزار و ۹۰۲ نفر توسط نجاتگران این جمعیت امداد رسانی شده اند که از این تعدادهزارو ۳۷۱ خانوار به تعداد۶هزارو ۱۵۰ نفر درهزارو   ۳۳۱ چادر امدادی اسکان اضطراری شده اند.

وی بیان کرد:۲هزارو ۶۴۴ تخته موکت، پنج هزارو ۹۳۴ تخته پتو و۶هزارو ۱۳۸ کیلو گرم نایلون در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

این مقام مسئول در تصریح مطلب فوق خاطرنشان کرد: این اقدامات توسط دو هزار و۳۵۲ نفر روز امدادگر به همراه ۳۲۷ خودروی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در مناطق آسیب دیده کار امدادرسانی انجام شده است.

راشکی در ادامه با تاکید بر توزیع  اقلام امدادی بین حادثه دیدگان سیل اخیر ا تصریح کرد:بیش از۱۰هزارو  ۸۱۵ بسته غذایی 72 ساعته و هزار و ۴۴۵ عدد  آب معدنی، چهار هزارو ۹۶۰ عدد کنسرو ، ۲هزارو  ۲۸۸ کیلوگرم برنج،هزار و  ۸۳ کیلو گرم حبوبات و سایر اقلام از قبیل قند و شکر، چای، فانوس، ست ظروف جهت توزیع بین مناطق آسیب دیده به وسیله بالگرد ها و همچنین خودروهای عملیاتی در مناطق قابل دسترسی از طریق زمین توسط نجاتگران این جمعیت توزیع شده است .

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۸۰۸


ارسال