پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
چهل سال است پاسداران جان خود را فدای ملت کرده اند
 
نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام گزمه برگزار شد.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از اوشیدا؛ حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته نماز جمعه در خصوص حوادث و اوضاع اخیر کشور و جهان گفت:آنچه که بعد از به شهادت رساندن سردار دلها حاج قاسم سلیمانی توسط رژیم طاغوت اعظم اتفاق افتاد،این بود که مطالبه عموم مردم در سراسر کشور و جبهه مقاومت و در بیانات مقام معظم رهبری هم بود انتقام سخت از آمریکا و هم پیمانانش بود.

وی افزود: سربازان ولایت اولین سیلی را به دشمن محکم زدند و دلت ملت را شاد کردند،اما آمریکایی ها اخباری از تلفات مخابره نکردند،اما حالا کم کم و در حد محدود فیلم ها و عکس های این ضربه سپاه دارد پخش می شود.

خطیب نماز جمعه هیرمند بیان کرد: این پیروزی شیرین و بزرگ با سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و به شهادت رسیدن مسافران و خدمه این هواپیما به کام مردم تلخ شد.

وی اظهار داشت: بعد از اعلام ستاد کل نیروهای مسلح موج سواری در کشور شروع شد که چرا از همان روز اول واقعیت را به مردم نگفتند.

گزمه خاطرنشان کرد: اما سردار حاجی زاده با شجاعت کامل آمد و از مردم و خانوادهای داغ دیده عذر خواهی کرد و اعلام کردند که اشتباه انسانی رخ داده است و گردن ما هم از مو باریکتر می باشد و تابع دستورات و تصمیمات مسئولان هستیم که این شجاعت و رو راست بودن جای تقدیر و تشکر را دارد.

وی گفت: در مسئله گرانی بزنین آیا مسئولان با شفافیت با مردم صحبت کردند،یا لبخند میزدند و اظهار بی اطلاعی از این موضوع می کردند و به ریش مردم خندیدند، که این اوج اهانت و جسارت به مردم بود و باعث شد،خسارات زیادی به کشور وارد شود.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: چرا سیستم هواپیمایی کشور در زمان اعلام جنگ اجازه پرواز به این هواپیما داده است، چرا رئیس شورای امنیت ملی اعلام وضعیت جنگی نکرده است، اینها سوالاتی هست که باید بررسی شود و طول خواهد کشید.

وی افزود: این بی انصافی،بی تقوایی و ناجوامردانه است که همه انگشت اشاره به سمت نیروهای انقلابی سپاه پاسداران بگیرند و بگویند شما مقصر هستید،در طول چهل یک سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد چهل و یک هزار شهید سپاه داده است.

گزمه بیان داشت: اگر جنگ،زلزله،سیل،طوفان، آتش سوزی و هر مسئله دیگری هست سپاهیان جزو اولین ها هستند،به میدان می آیند و کار می کنند.

امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: در جنگ علیه با داعش،جنگ هشت سال دفاع مقدس این سپاهیان بودند که جان خود را سپر جان مردم کردند.

حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند در خصوص سیلاب چند روز اخیر جنوب استان اظهار داشت: باران های سیل آسا در جنوب استان باعث شد تا حجم وسیعی از سیلاب راه بیفتد و خسارات های فراوانی به زیرساخت ها،راه های مواصلاتی و بخش کشاورزی و مردم در جنوب استان وارد شود.

وی افزود: آنچه که از مردم و مسئولان انتظار می رود حمایت و کمک به این مردم مظلوم می باشد،و هرکسی هر آنچه در توان دارد می تواند کمک کند تا در این سرمای زمستان سر پنهایی برای خانواده خود داشته باشند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۹۳۱


ارسال