پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد
وقوع 50 درصد حوادث کار در کارگاه های ساختمانی/42 کارفرما به مراجع قضایی معرفی شدند
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیشترین مخاطرات کار مربوط به کارگاه های ساختمانی بوده و بیش از 50 درصد حوادث در این کارگاه ها اتفاق می افتد.
مهداد جهاندیده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سال تاکنون، 333 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار تشکیل شده و 16 مورد ابطال پروانه کار، 5 فقره تجدید پروانه، 79 فقره تمدید پروانه و 9 مورد صدور پروانه کار نیز انجام شده است.

این مقام مسئول گفت: 27 فقره بررسی حفاظت فنی تجهیزات، دستگاه ها و وسایل حفاظت فردی و 12 مورد پایش و اندازه گیری عوامل زیان آور در کارگاه ها نیز صورت گرفته است.

 جهاندیده اذعان کرد: 50 هزار و 672 نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار ویژه کارگران و کارفرمایان از طرف اداره کل کار برگزار شده است.

وی تعداد کارفرمایان معرفی شده به مراجع قضایی را 42 نفر اعلام کرد و گفت: بیشترین مخاطرات کار مربوط به کارگاه های ساختمانی بوده  و بیش از 50 درصد حوادث در این کارگاه ها اتفاق می افتد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: در همین راستا در گذشته تفاهم نامه ای با سازمان نظام مهندسی استان منعقد و بازرسی های گروهی از این کارگاه ها به عمل می آید و مهندسان ناظر موظف اند موارد ایمنی را به کارفرما تذکر بدهند.

وی در ادامه گفت: همچنین 240 نفر مسئول تائید صلاحیت از طرف اداره کار در زمینه بررسی ایمنی کارگاه ها و شناسایی خطر و ارزیابی ریسک فعالیت می کنند.

جهاندیده در پایان تاکید کرد: دستگاه های دولتی و ادارات موظف اند تا بر اساس ماده 3 آیین نامه امور پیمانکاری، تنها با شرکت ها و اشخاص حقیقی که دارای گواهی صلاحیت ایمنی از اداره کار هستند قرارداد منعقد کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۹۳۶


ارسال