سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان نیازمند رسیدگی جدی است/ دولتمردان برای رساندن استان به متوسط کشور تلاش کنند
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: مناطق سیل زده جنوب، استان با توجه به وسعت، نیازمند رسیدگی و توجه بیشتر است.
به گزارش عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیاتی پاسخ به بحران استان که با حضور رئیس جمهور و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در چابهار برگزار شد، اظهار داشت: بارندگی های اخیر در جنوب استان، باعث بروز سیلاب شده و بخش وسیعی را تحت شعاع خود قرار داده است.

وی ادامه داد: این سیلاب باعث وارد آمدن خسارت زیادی به اراضی کشاورزی، دامها، منازل مسکونی و خصوصا زیرساخت های جنوب سیستان و بلوچستان شده است.

وی تاکید کرد: این باران ها علاوه بر بروز خسارات، منجر به رها شدن از خشکسالی و سیراب شدن زمین شده است.

 آیت الله محامی افزود: فرمان رهبر معظم انقلاب برای کمک و یاری رساندن به مناطق سیل زده در سیستان و بلوچستان و جنوب شرق کشور، باعث شد تا مسئولان دستگاه ها و نهادهای مختلف و گروه های مردمی از اقشار و مذاهب مختلف با قوت بیشتری به این خطه ورود پیدا کرده و در حال تلاش برای سیل زدگان باشند.

وی تاکید کرد: در روزهای گذشته همانطور که شاهد وحدت و انسجام اقشار، گروها و مذاهب مختلف در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بودیم، هم اکنون این وضعیت را در مورد سیل بلوچستان مشاهده می کنیم.

وی تاکید کرد: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در جریان شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، همراه سایر مردم عزادار بودند اما سیلاب مصیبتی جدید را برای این خطه به وجود آورد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: با توجه به وسعت سیلاب، مناطق سیل زده نیازمند رسیدگی بیشتر است.

وی با تشکر از اهتمام و تلاش دولتمردان، نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش و گروه های مختلف برای رسیدگی به مناطق سیل زده، خواستار رسیدگی و تلاش بیشتر برای کمک به سیل زدگان شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۹۵۴


ارسال