سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰
دستور ویژه رئیس جمهور به هیات دولت؛
خسارت سیل زدگان سیستان وبلوچستان سریعاً جبران شود/ قدردانی روحانی از امدادرسانی نیروهای مسلح
 
رئیس جمهور در جلسه شورای مدیریت بحران سیستان وبلوچستان گفت: به وزاری مربوطه تاکید میکنم که هر چه سریعتر خسارت های ناشی از سیل در سیستان وبلوچستان را جبران کنند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه شورای مدیریت بحران سیستان وبلوچستان که در شهرستان چابهار برگزار شد گفت: به مردم سیستان و بلوچستان اطمینان می‌دهم که با تمام قوا مشکلات سیل‌زدگان را برطرف خواهیم کرد. 

وی افزود: از اینکه می‌بینم شیعه و سنی، نماینده ولی فقیه، استاندار، مسئولان و علمای بزرگ شیعه و سنی همه در کنار هم قرار دارند و برای پیشرفت استان گام بر میدارند باعث خوشحالی است و این اتحاد، همبستگی و امنیتی که در استان وجود دارد بخاطر در کنار هم بودن مردم و مسئولان بوده که بسیار ارزشمند است. 

رئیس جمهور تصریح کرد: از تمامی نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و... که با همه امکانات وارد میدان شدند و برای خدمت رسانی مردم بسیج شدند قدردانی می‌کنم و مردم ایثار و فداکاری آنها را به خوبی دیدند و هرگز فراموش نخواهند کرد که امیدوارم روند خدمت رسانی ها تا رسیدن به شرایط عادی ادامه داشته باشد. 

وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان پیشانی امنیت کل ایران می باشد و اینجا جایگاهی است که ما از طریق این استان می توانیم اتصال شمال و جنوب منطقه را به وجود بیاوریم و برای همین از آغاز دولت یازدهم تلاش فراوانی برای توسعه بندر چابهار انجام گرفت. 

وی ادامه داد: روشن شدن مشعل گاز در سیستان و بلوچستان حرکت بزرگی بود که باید ادامه‌دار باشد و مردم در همه شهرهای استان از این نعمت گاز بهره‌مند شوند و در بحث راه آهن چابهار زاهدان نیز بخشی از آن در این دولت افتتاح می شود. 

وی گفت: در زمینه راه ها خسارت های زیادی داشتیم اما با پیش بینی های انجام شده و تدابیری که قبل از سیلاب اندیشیده شد خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم و در زمینه ارتباطات نیز اکثر نقاط وصل شده و مشکلی نداریم. 

وی افزود: برق تمام روستاهایی که قطع شده بود وصل شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد اما به وزاری مربوط و سازمان برنامه و بودجه دستور دادم که همه امکانات برای حل مشکلات مردم بسیج شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۹۵۵


ارسال