دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
طی 9 ماهه سالجاری صورت گرفت؛
صادرات بالغ بر 757 میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان
 
سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از صادرات بالغ بر 757 میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه های مرزی این استان طی 9 ماهه از سال جاری خبر داد.
محمودرضا رحمتیان در گفت وگو با عصرهامون، گفت: مجموع صادرات صورت گرفته از گمرگات و بازارچه های مرزی استان ( بدون احتساب منطقه آزاد چابهار ) طی مدت زمان 9 ماهه امسال به وزن 997 هزار و 371 تن و ارزش بیش از 757 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 31 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: میزان صادرات  از گمرکات استان طی این مدت برابر با 186 میلیون و 885 هزار و 772 دلار و میزان صادرات از بازارچه های مرزی استان نیز طی این بازه ی زمانی برابر با 570 میلیون و 278 هزار و 267 دلار بوده است.

رحمتیان افزود: مصالح ساختمانی (سیمان)، میوه، نخود خام، گاز، گوگرد، خرما و صیفی جات، پودر لباسشویی، قیر، محصولات سرامیکی، کیسه پلاستیکی، عمده اقلامی است که طی این مدت زمان به کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکیه، کویت، امارات و سایر کشورها، صادر شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان بیان داشت: براساس  هدفگذاری سال98، میزان هدف صادرات استان به ارزش 803 میلیون دلار تعیین که با توجه به اقدامات  اجرایی صورت گرفته در 9 ماهه سال 98 صادرات استان به ارزش   772میلیون دلار انجام شده است که می توان اشاره کرد که در این مدت حدود 96 درصد از کل برنامه هدف سالیانه صادرات تحقق یافته است و 4 در صد از برنامه باقیمانده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۹۶۹


ارسال