پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه زاهدان گفت: انتظار مردم غیور ما که به عزت و کرامت خودشان حساس هستند از دولت و وزارت خارجه ما این است که با سفیر و دولت انگلستان با قدرت برخورد کند و این سفیر و عنصر نامطلوب را از کشور اخراج کند.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از زاهدنیوز ؛ حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه با با اشاره به سیل اخیر بیان کرد: بارندگی های شدیدی در برخی از نقاط جنوب استان تفاق افتاد که در برخی نقاط به بیش از 200 میلیمتر نیز رسید که حجم بسیار بالایی از آب در پشت سدها نیز ذخیره شد که این از جهتی مایه رحمت الهی است.
امام جمعه زاهدان افزود: سیل یک امتحان الهی است، هم برای آنهایی که در این بحران گرفتار شدند و جان و مال خود را از دست دادند و هم برای کسانی که می توانند به این سیل زدگان کمک کنند هر کداممان در برابر این سیل زدگان وظیفه داریم و باید در این امتحان الهی پیروز باشیم.

وی ادامه داد: با پیامی که مقام معظم رهبری دادند دستگاه های کمک رسانی به صحنه آمدند و واقعا تلاش کردند از سپاه و بسیج و دستگاههای امدادرسان دولتی گفته تا همه مردم عزیز ایران و یک صحنه دیگری از وحدت و انسجام امت اسلامی را به جهانیان نشان داده شد.

حجت الاسلام محامی با اشاره به اینکه همدلی مردم ایران با سیلزدگان استان ستودنی است، گفت: این که همه با هم همدل هستند و یار و غمخوار یکدیگر هستند و اگر گوشه ای از کشور مصیبتی وارد شود همه به کمک می‌آیند قابل تقدیر و ستودنی است و از تلاش همه تشکر میکنم.

وی در ادامه با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اکراینی بیان کرد: هفته‌های گذشته در کنار مصیبت هایی که ملت ما دید، شاهد سقوط هواپیمای اوکراینی بودیم که بسیاری از هموطنان و انسان ها جان خود را از دست دادند این مصیبت سختی بود و سخت‌تراین بود که این حادثه به سبب آن چه که اعلام شد توسط اشتباه نیروهای خودی رخ داده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: البته احتمالات دیگری هم از دخالت دشمن در این موضوع مطرح است اما به دستور صریح مقام معظم رهبری این پرونده باید به دقت بررسی و پیگیری شود و نتیجه هم به مردم اعلام شود اما در آن حادثه چند نکته قابل توجه است.

وی ادامه داد: صداقت و صراحت مسئولان در این موضوع قابل توجه است که در اسرع وقت و زمانی که از نتایج تحقیقات مطمئن شدند به دستور مقام معظم رهبری به مردم اطلاع رسانی کردند و حتی منتظر جعبه سیاه هواپیما هم نشده و سریع و صادقانه موضوع را با مردم درمیان گذاشتند.

حجت الاسلام محامی نکته دوم را اینگونه بیان کردند: پذیرش صریح مسئولیت این کار توسط فرماندهان عزیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که عمری را در اختیار مردم سپری کردند کار بسیار بزرگ و برای آنها امتحان الهی سختی بود و به تعبیر خودشان با خدا معامله کردند و در برابر مردم صادقانه حاضر شدند و مسئولیت را پذیرفتند.

وی نکته سوم را خضوع فرماندهان سپاه دانست و گفت: فرماندهان سپاه اعلام کردند در برابر قانون تسلیم هستیم و گردن ما از مو باریکتر است و هرگز برای خودشان به خاطر افتخارات و خدماتی که داشتند حاشیه امنی قائل نشدند واینها نکات بسیار مهمی است که باید توجه کنیم و البته جای سپاس و تقدیر هم دارد.

حجت الاسلام محامی تصریح کرد: مورد بعدی تلاش دشمنان خارجی و داخلی برای سوء استفاده از ماجرا و ایجاد فتنه جدید در کشور بود چراکه حضور مردم در تشییع سردارشهید حاج قاسم سلیمانی و یکپارچگی ملت برای دشمن بسیار سخت و کوبنده بود و می خواستند از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و هدف آنها هم انتقام گرفتن از سپاه پاسداران و انقلاب اسلامی است.

وی نکته پنجم را حضور فریب خوردگان دشمن و سرسپردگان غرب در صحنه دانست و گفت: حضور عوامل و ایادی خارجی همچون سفیر یک کشور اروپایی در این صحنه‌های اغتشاش بودو کاری در خارج از چهارچوب‌های مقررات بین‌المللی است انجام گرفت و اینجا انتظار مردم غیور ما که به عزت و کرامت خودشان حساس هستند از دولت و وزارت خارجه ما این است که با سفیر و دولت انگلستان با قدرت برخورد کند و این سفیر و عنصر نامطلوب را از کشور اخراج کند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: نکته ششم این است که عده‌ای فریفته دشمن به صحنه آمدند و آنهایی که از سرمایه همین نظام بیشترین استفاده را از امکانات این مردم کردند با اغتشاشگران همکاری کردند و اینجا فرصت خوبی است که تکلیف این گونه افراد هرزه که در هریک از صحنه‌ها حضور پیدا می‌کنند و نمک به زخم مردم می‌باشند را یکسره کرده و آنها را منزوی کنند و اگر درآینده خواستار همکاری شدند هم همکاری آنها را نپذیرند.
وی کته هفتم را حضور ابصیرت مردم انقلابی در محکومیت اینگونه اقدامات دانست و گفت: آنچه که بسیار مهم است حضور مردم بصیر، مومن، انقلابی و وقت شناس ایران در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی است و این حضور مردمی ، بصیرت، بینش، فهم و شناخت آنها از حقیقت ماجرا ها و شناخت دوست و دشمن و حضور به موقع شان در صحنه بسیار مهم و درس آموز است چراکه ملت شریف ایران هیچگاه فرزندان انقلابی و همرزمان شهیدشان را تنها نخواهند گذاشت و هرگزافتخارآفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی را فراموش نخواهند کرد.

امام جمعه زاهدان درپایان با اشاره به ردصلاحیت برخی از ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جایگاه شورای نگهبان جایگاهی خطیر و تایید صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس بسیار حساس و وظیفه حساسی است که به عهده شورای نگهبان گذاشته شده است چراکه وقتی کسی می خواهد یک سمت مهم را کسب کند و جایگاه مهمی را اشغال کند می بایست صلاحیت های آن جایگاه را داشته باشد و شورای نگهبان نیز باید صلاحیت ها را بی طرفانه بررسی کند که قطعا همینگونه است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۹۷۷


ارسال