جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
مشاهده و زنده گیری اولین تمساح سیل زده در روستای "کشاری"
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از مشاهده و زنده گیری یک سر تمساح سیل زده توسط یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد.
وحید پورمردان در گفت وگو با عصرهامون افزود: در پی سیل اخیر همانگونه که جابجایی تمساح ها از زیستگاهشان پیش بینی شده بود، خوشبختانه با تماس تلفنی یکی از اهالی روستای کشاری در منطقه سرباز مبنی بر مشاهده یک سر تمساح تلف شده در حوالی رودخانه پایین دست سد پیشین  گروهی از نیروهای محیط بان مستقر در منطقه به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی ادامه داد: محیط بانان با گذر از مسیر سیلابی رود و گل و لای حاصل از سیلاب در کمترین زمان ممکن خود را به محل مشاهده تمساح رساندند و در بررسی های اولیه متوجه زنده بودن تمساح شدند.

وی تصریح کرد: تمساح مذکور متاسفانه زخمی و بسیار ضعیف شده بود که با حضور محیط بانان در منطقه عملیات امداد و نجات گونه مذکور آغاز شد که تمساح نیمه جان توسط محیط بانان زنده گیری و برای حمل در مسیر دو کیلومتری سنگلاخی رودخانه که قابل تردد برای خودروها نبود، فیکس شد.

وی تاکید کرد: با گذشت زمان و تاریک شدن هوا گذر از رودخانه کار را با مشکل مواجه کرد زیرا رودخانه محل زیست تمساح ها بود و هر لحظه خطرات فراوانی محیط بانان را تهدید می کرد. بعد از ساعت ها تلاش و سخت کوشی بالاخره محیط بانان موفق شدند تمساح زخمی را برای درمان و تیمار به ایستگاه ریکوکش منتقل کنند.

پورمردان خاطرنشان کرد: حال عمومی تمساح زخمی خوب گزارش شده و گونه مذکور پس از التیام زخم ها و بهبود به زیستگاهش منتقل خواهد شد.

وی از مردم فهیم بلوچستان خواست تا نسبت به تردد در مناطق سیلابی، حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک ها،  مرداب ها و مناطق حاشیه ای که محل تجمع آب های راکد شده است با احتیاط بیشتری برخورد و حتی الامکان از تردد در این مناطق خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۰۰۹


ارسال