جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
هزار و 350 تیم سلامت اجرای عملیات واکسیناسیون را بر عهده دارند
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: 1350 تیم سلامت بصورت هماهنگ از 28 دیماه تا 4 بهمن بصورت خانه به خانه جهت اجرای واکسیناسیون فلج اطفال مراجعه می کنند
به گزارش عصرهامون ؛ سید محمد هاشمی شهری در حاشیه بازدید از روند اجرای واکسیناسیون فلج اطفال در زاهدان به خبرنگار زاهدنیوز گفت: یکی از بیماری هایی که با هدف ریشه کنی در سازمان جهانی بهداشت از سال 1978 موردتاکید است، ریشه کنی فلج اطفال می باشد و به همت کشورهای فعال در این عرصه اتفاقات خوبی در طی این سال ها صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: وقتی این برنامه شروع شد در 128 کشور این بیماری بصورت بومی وجود داشت و اکنون این بیماری به 2 کشور افغانستان و پاکستان محدود شده است و موارد بیماری در این دوکشور نیز کاهش پیدا کرده است.

 وی افزود: در استان سیستان وبلوچستان سالیانه تمامی کودکان زیر 5 سال در 2 نوبت قطره خوراکی فلج اطفال را دریافت می کنند و به برکت تلاش ها و زحمات تیم های سلامت در سال های اخیر موردی از ویروس فلج اطفال در استان و کشور مشاهده نگردیده است .

هاشمی شهری مشارکت مردمی، علی الخصوص داوطلبان سلامت را نقطه قوت برنامه های سلامت عنوان کرد و افزود: وجود 8 هزار داوطلب سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همراهی و همگامی آنان در کنار کارشناسان سلامت از مهمترین عوامل پیشبرد برنامه های سلامت است.

وی گفت: همکاران ما در قالب 1350 تیم بصورت هماهنگ از 28 دیماه تا 4 بهمن بصورت خانه به خانه جهت اجرای واکسیناسیون فلج اطفال مراجعه می کنند و در صورتی که شهروندان در منزل حضور نداشته باشند برای دریاقت قطره فلج اطفال به نزدیکترین پایگاه سلامت یا مراکز جامع سلامت مراجعه نمایند.

هاشمی شهری خاطرنشان کرد: 16 هزار کودک زیر 5 سال غیر ایرانی در استان وجود دارند که بدون در نظر گرفتن ملیت واکسیناسیون آنان همزمان با کودکان ایرانی در حال اجراست.

وی درپایان با اشاره به اینکه سلامت مرز نمی شناسد اظهار داشت: همه ما برای تحقق عدالت در سلامت تمامی خدمات را بدون در نظر گرفتن ملیت خاصی به افراد حاضر در این استان ارائه می کنیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۰۳۹


ارسال