در سفر یکروزه وزیر به شهرستان چابهار؛ از افتتاح مجتمع 24 کلاسه در کمب تا بهره برداری مجتمع آموزشی به نام زنده یاد حسین علیمرادی در دشتیاری

30 دی 1398 ساعت 16:43

وزیر آموزش و پرورش مجتمع ۲۴ کلاسه «سپهبد شهید قاسم سلیمانی»چابهار را که از محل اعتبارات اهدایی رهبر معظم انقلاب تکمیل شده بود را افتتاح کرد.


به گزارش عصرهامون، فرماندار ویژه شهرستان چابهار در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی 24 کلاسه در روستای کمب در گت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: این مجتمع آموزشی از محل اعتبارات اهدایی مقام معظم رهبری و با اعتباری بالغ بر 105 میلیارد ریال ساخته شده است.

رحمدل بامری افزود: واحد آموزشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در زمینی به مساحت 12 هزارمترمربع (4 باب ساختمان آموزشی 6 کلاسه با زیر بنای هزارو 904 مترمربع، 2 باب سالن ورزشی با زیربنای هزار و 100 مترمربع ،2باب نمازخانه بازیربنای 274 مترمربع ،2 باب سرایداری با زیربنای 130 مترمربع ،محوطه سازی 8 هزارو 235 مترمربع و دیوارکشی 850 متر طول ) احداث شده است.

وی ادامه داد: بیش از هزار و 200 دانش آموز دختر و پسر کمب چابهار در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در دوشیفت از فضای آموزشی استاندارد بهره مند شدند.

فرماندار چابهار گفت: در ادامه برنامه های سفر وزیر آموزش و پرورش به استان سیستان و بلوچستان و در منطقه دشتیاری مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه به نام زنده یاد حسین علیمرادی خیر مدرسه ساز و بنیانگذار موسسه دست یاری به دشتیاری با اعتباری بالغ بر 105 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 
وی در خصوص این مجتمع آموزشی تصریح کرد: این پروژه از محل اعتبارات اهدائی مقام معظم رهبری، شامل دوره های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در زمینی به زیربنای 10هزار و 795مترمربع (4 باب ساختمان آموزشی 6 کلاسه با زیربنای هزارو 904 مترمربع ،2 باب سالن ورزشی با زیربنای هزارو 100 مترمربع ،یک باب نمازخانه با زیربنای 137 مترمربع، یک باب سرایداری با زیربنای 130 مترمربع ،محوطه سازی 7 هزارو 424 مترمربع ،دیوارکشی 486 مترمربع )ساخته شده است.

وی ادامه داد: کلنگ احداث مدرسه ۹کلاسه در روستای بلنگی دشتیاری به زمین زده شد و این پروژه در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع و زیربنای ۸۵۰ مترمربع ساخته می شود.
 
بامری خاطرنشان کرد: مدرسه ۹کلاسه روستای بلنگی دشتیاری با اعتبار سه میلیارد تومان از محل مشارکت اتاق بازرگانی ایران احداث می شود.

با حضور محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، بامری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار، مدیرکل آموزش و پرورش استان، و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان افتتاح و به بهره برداری دو مجتمع بزرگ آموزشی و کلنگ احداث مدرسه در شهرستان چابهار انجام شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 120042

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/120042/سفر-یکروزه-وزیر-شهرستان-چابهار-افتتاح-مجتمع-24-کلاسه-کمب-بهره-برداری-آموزشی-نام-زنده-یاد-حسین-علیمرادی-دشتیاری

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/