پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۶
فرماندار دلگان:
امدادرسانی بسیجیان در ساعات اولیه وقوع سیل/ خسارت سیلاب به ۵۰ هزار هکتار از اراضی دلگان
 
مجتبی شجاعی گفت: در سیلاب اخیر به ۵۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان دلگان خسارت وارد شد.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: پس از هشدارهای هواشناسی که از جمعه هفته گذشته که بعد از آن بارش ها آغاز شد، حدودا طی ۳۶ ساعت، شهرستان دلگان ۱۱۸ میلیمتر بارندگی داشته است.

وی ادامه داد: از آنجاییکه که این دلگان نسبت به شهرستان های همجوار در ارتفاع پایین تری قرار گرفته و طغیان رودخانه ها این مناطق به این شهرستان را هم داشتیم، تمامی محورهای مواصلاتی مسدود شد.

این مسئول ادامه داد: در بارندگی و سیلاب اخیر، به زیرساخت های ارتباطی شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان آسیب جدی وارد شده است.

شجاعی با بیان اینکه ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از بین رفت، گفت:‌منازل اکثر اهالی دلگان خسارت دیده است.

فرماندار دلگان با اشاره به اینکه الحمدالله در سیلاب اخیر این شهرستان تلفات جانی نداشته ایم، عنوان کرد: پس از فروکش کردن باران، عملیات بازگشایی محورهای مواصلاتی دلگان آغاز شد.

وی افزود: در همان ساعات اولیه وقوع سیل، امداد رسانی به سیل زدگان دلگان از سوی نیروهای سپاه پاسداران ، بسیجیان و امدادگران هلال احمر این شهرستان آغاز شد.

وی بیان کرد: البته این را باید تاکید کنم که بارش رحمت الهی باعث خیر و برکت در سیستان و بلوچستان که استان کم بارشی است، خواهد شد.

شهرستان دلگان با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۰۷۹
مرجع : عصرهامون


ارسال