پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۳
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:
برنامه افزایش آب شیرین کن بندر چابهار به 5 هزار مترمکعب در روز/افزایش ایمنی اسکله ها و محوطه های بندری
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت آب شیرین کن بندر چابهار به 5 هزار مترمکعب در روز افزایش می یابد.
بهروز آقایی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار کرد: پروژه افزایش ظرفیت آب شیرین کن بندر چابهار به منظور پایداری آب بندر به صورت 24 ساعته، تامین آب مورد نیاز سرمایه گذاران، کشتی ها و شناورها در دستور کار قرار گرفته است.
وی اعتبار اولیه مورد نیاز برای اجرای این پروژه را ۶۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: طرح الحاقیه قرارداد آب شیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار آماده شده و پس از تصویب و ابلاغ هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی به این اداره کل اجرایی می شود. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در ادامه از برنامه بندر چابهار جهت راه اندازی سیستم جدید شبکه اطفای حریق بندر شهید کلانتری خبر داد و گفت: این پروژه مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به منظور افزایش ضریب ایمنی بندر و مقابله با حریق در محوطه های بندری ایجاد می شود. 
به گفته آقایی، پیمانکار پروژه شبکه اطفای حریق بندر شهید کلانتری مشخص شده است و تا پایان امسال با انعقاد قرداد عملیات اجرایی آن با هدف تامین ایمنی محوطه های عملیاتی و حفظ سرمایه های ملی و مردمی آغاز می شود.
وی زمان بهره برداری این پروژه را حدود 2 سال پس از ابلاغ قرارداد پیمانکار اعلام کرد و افزود: تامین ایمنی اسکله ها، باراندازها و انبارها، پیشگیری از سوانح حریق و آسیب های جانی و مالی و تامین رضایت صاحبان کالا، بخش های خصوصی، سرمایه گذاران و پیمانکاران از دیگر اهداف اجرای این پروژه است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۰۸۰


ارسال