يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر پنج شنبه وارد استان می شود که بارش های متوسط تا سنگین باران به همراه خواهد داشت.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: منطقه اثر این سامانه بیشتر نواحی مرکزی و غرب استان خواهد بود اما در ارتفاعات غربی زاهدان، خاش، ایرانشهر، فنوج، نیکشهر، قصرقند، کنارک، مناطق شمال و غرب
چابهار و مناطق غربی دریای عمان نیز بارش های قابل توجهی رخ خواهد دارد.

وی با بیان اینکه در این نواحی  بین ۱۰ تا ۴۰ میلی متر باران پیش بینی می شود، افزود: انتظار می رود برای شهرستان دلگان و منطقه بزمان بین ۲۰ تا ۴۰ میلی متر و برای ارتفاعات غربی استان بین ۵۰ تا ۷۰ میلی متر باران ببارد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علاوه بر باران و رگبار شدید باران، در برخی نقاط رعد و برق و وزش باد شدید نیز روی می دهد، گفت: توصیه می شود هم وطنان عزیز از اسکان در حاشیه مسیل ها خودداری کنند و جوانب احتیاط را در رانندگی مد نظر داشته باشند.

حیدری با بیان اینکه برای مناطق سیل زده تمهیدات لازم اتخاذ شود، گفت: با توجه به بارش های سنگین اخیر، لازم است برای بارش های جدید تدابیر لازم اندیشیده شود.
وی ادامه داد: به دلیل سرمای هوا و احتمال بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، محورهای مواصلاتی این مناطق مه گرفته و لغزنده پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: به طور کلی پیامد این سامانه لغزندگی جاده های کوهستانی، جاری شدن رواناب، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان موقتی رودخانه های فصلی و احتمال ورود سیلاب از هلیل رود به سمت جازموریان است.

حیدری در ادامه به وضعیت جوی سواحل استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر بارش باران در این مناطق، دریای عمان نیز مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۰۸۵


ارسال