يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
آغاز عملیات بازسازی 16250 واحد مسکونی تخریب شده در سیل
 
عملیات بازسازی 16 هزار و 250 واحد مسکونی که در سیل اخیر جنوب استان تخریب شده بود با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان، معاون رئیس جمهور در آیین افتتاح هزار واحد مسکونی مددجویان که در چابهار انجام شد در خصوص برنامه های سفر خود به استان گفت: این سفر با هدف اجرای 3 برنامه تنظیم شده که آغاز بازسازی واحدهای مسکونی خانواده هایی که در حادثه سیل اخیر خسارت دیده اند در اولویت برنامه هاست.
دکتر محمد باقر نوبخت با اشاره به امدادرسانی های اضطراری انجام شده در روزهای اول پس از بارندگی های سیل آسا در جنوب استان اظهار کرد: 16 هزار و 250 واحد مسکونی در سیل اخیر تخریب شد و 8 هزار واحد هم نیازمند تعمیرات است که ساخت و تعمیر این واحدها آغاز شد و امیدواریم که تا یکسال آینده به بهره برداری برسد.
به گفته وی، در این سیل خسارت زیادی به منازل، واحدهای دامداری، کشاورزی و کسب و کار مردم منطقه و دیگر زیربناهای استان وارد شد که جبران آن، نیاز به برآورد خسارت دارد، استاندار این مسئولیت را به دستگاه های مختلف داده است و همانطور که هیئت وزیران برای ساخت و تعمیر منازل آسیب دیده مصوبه داشت برای جبران دیگر خسارت ها نیز بعد از مشخص شدن میزان خسارت اقدام می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: 40 میلیارد تومان نیز برای تامین جهیزیه نوعروسانی که در سیل آسیب دیده اند اختصاص می یابد، همچنین براساس دستور العمل دولت در ارتباط با حوادث طبیعی و غیرمترقبه، به مردم خسارت دیده وام بلاعوض و قرض الحسنه پرداخت می شود.

افتتاح 2700 مسکن محرومان
دکتر نوبخت با اشاره به برنامه دوم سفر خود به سیستان و بلوچستان بیان کرد: سال گذشته قرار شد 12 هزار واحد مسکونی محرومان در استان احداث شود که 6 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد است و 6 هزار واحد هم از طریق بنیاد مسکن برای دیگر خانواده ها احداث می شود، در این سفر هزار واحد در چابهار به بهره برداری رسید و هزار و 700 واحد هم امروز پنجشنبه در خاش افتتاح می شود.

تامین اعتبار راه آهن چابهار - زاهدان
وی برنامه سوم سفر خود به استان را بازدید از طرح بزرگ عمرانی اتصال راه آهن چابهار – زاهدان اعلام کرد و ادامه داد: منابع احداث این پروژه تامین شده و با قوت در دست اجراست، اعتبار آن تکمیل شده است و سال آینده باید تحویل شود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به 2 مطالبه مردم استان در این سفر گفت: در این راستا برای اشتغال جوانان و سرپرستان خانوار 20 میلیارد تومان به عنوان کمک به صندوق ضمانت تسهیلاتی که لازم است پرداخت می شود.
نوبخت با بیان این که مطالبه دیگر مردم در ارتباط با آب آشامیدنی است که به اقدام های عمرانی نیاز دارد ادامه داد: تامین آب نیز قول بنده در این سفر و هدیه دولت و رئیس جمهور به مردم این منطقه است.
نشست شورای برنامه ریزی استان از دیگر برنامه های سفر دو روزه دکتر نوبخت به سیستان و بلوچستان است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۰۱


ارسال