پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛
امداد رسانی به 156هزار آسیب دیده سیلاب در سیستان و بلوچستان/ کمک به سیل زدگان همچنان ادامه دارد
 
رسول راشکی گفت: از آغاز سیلاب تاکنون به بیش از 156هزار و 751 نفر از آسیب دیدگان سیستان و بلوچستان امداد رسانی شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، از امدادرسانی به ۳۵ هزار و ۶۲۷ خانوار از زمان وقوع سیل و آبگرفتگی در این استان از سوی نیروهای امدادگر و نجاتگر خبر داد و گفت: عملیات امدادرسانی ۳۵ هزار و ۶۲۷خانوار آسیب دیده  توسط  هزار و ۲۸۷ تیم عملیاتی در استان در حال انجام است.
 
رسول راشکی بیان کرد: از ۲۱ دی  ماه تا تاریخ ۵ بهمن ماه هزار و 125 روستا و ۱۵ شهرستان این استان که دچار سیلاب و آبگرفتگی شده بودند امدادرسانی شده اند.
 
وی ادامه داد: امدادرسانی به آسیب دیدگان توسط ۶ هزار و ۲۰۷ نفر روز نجاتگر در قالب هزار و ۲۸۷ تیم روز عملیاتی صورت  گرفت.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اذعان کرد: همچنین در این مدت ۱۶ هزار و ۱۲۱ نفر از آسیب دیدگان و متاثرین از سیل در چادرهای این جمعیت اسكان اضطراری  یافتند همچنین ۳ هزار و ۵۰۳ دستگاه چادر، ۷ هزار و ۴۵۹ تخته موکت، ۱۴ هزار و ۹۰۸ تخته پتو و ۹ هزار و ۹۵۴ کیلوگرم نایلون اقلامی بودند که برای اسکان اضطراری توزیع و مورد استفاده قرار گرفت.
 
وی به توزیع ۱۹ هزار و ۲۷۳ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته و ۱۰ هزار و ۸۸۳  بسته غذایی یکماهه  اشاره كرد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این بسته های غذایی مقدار ۲۲ هزار و ۱۱۲ قوطی کنسرو، ۱۴ هزار و ۴۸۴  کیلوگرم برنج و همچنین اقلام ضروری دیگر از قبیل آب معدنی، نان، حبوبات، روغن،  چای، فانوس، والور  و ست ظروف و مواد بهداشتی بین سیل زدگان توزیع شده است .
 
راشکی  گفت: کار امدادرسانی از طریق هوا توسط دو فروند بالگرد جمعیت هلال احمر و  با  ۲۰۰ سورتی پرواز تا کنون انجام گرفته است .
وی در پایان تصریح کرد:  جمعیت هلال احمر استان همچنان با تمام توان به همراه نجاتگران پر تلاش جهت ارائه خدمات به آسیب دیدگان و حادثه دیدگان و تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنار حادثه دیدگان خواهد بود .
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۱۰


ارسال