پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
سیل اخیر صحنه ای زیبا از وحدت مردم و روحانیت بود
 
رئیس دفتر تبلیغات شعبه حنوب شرق کشور در ایرانشهر گفت: حادثه سیل جلوه‌های وحدت شیعه و سنی را به نمایش گذاشت و حضور مبلغين درمناطق محروم نوعی ايثارگری است.
به گزارش عصر هامون حجت الاسلام والمسلمین جواد خلیلی در گفت گو با خبرنگار پهره بیان کرد: وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط جنوب شرقی کشور، باعث وارد آمدن خساراتی به برخی روستاها و مناطق دیگری از این ناحیه کشورمان شده است.

وی افزود: با جاری شدن سیل در این مناطق بطوریتلاش بی وقفه امدادگران و کمک های مردمی به این منطقه از سراسر کشور گسیل شده است.

رئیس اداره تبلیغات شعبه جنوب شرق در ایرانشهر ادامه داد: به طوری که تمامی امکانات امدادی کشور برای نجات و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان این استان بسیج شده است.

وی تصریح کرد: از همان روزهای آغازین سیل در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان حضور روحانیون جهادی برای خدمت‌رسانی به سیل زدگان مشهود بوده است.

خلیلی تصریح کرد: حدود ۱۰۰ نفر از روحانیون از استان‌های مختلف کشور به صورت گروهی و انفرادی از ابتدای سیلاب در جنوب این استان در حال خدمت به سیل زدگان می باشند.

وی با بیان این که روحانیت خود را از مردم و برای مردم می‌داند عنوان کرد: در مرحله اول همدردی و همراهی با مردم توسط روحانیت انجام و در مراحل بعد به کار خدمت رسانی به صورت فیزیکی و تهیه اقلام ضروری به سیل زدگان پرداختند.

این مقام مسئول، در ادامه به کمک های دفتر تبلیغات اسلامی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: این دفتر همانند دفاتر در استان های دیگر این بار نیز با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی و  مشارکت شعبه جنوب شرق به یاری سیل زدگان جنوب استان سیستان و بلوچستان شتافت و با تهیه اقلام مورد نیاز و ضروری و همچنین اعزام روحانیون و مبلغین بومی به این مناطق توانست سهم کوچکی در این زمینه ایفا کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جهت حفظ وحدت اسلامی در مناطق سیل زده دیدارهایی هم با علمای اهل سنت منطقه انجام شد که علاوه بر همدردی، هم فکری و همدلی به برخی از مشکلات آنان نیز رسیدگی وجهت حل برخی بحران ها با مسئولین مربوطه تدابیری اندیشیده شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۱۶


ارسال