پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خبرداد:
ویزیت ۱۳۰۰بیمار در مناطق سیل زده/ ۹۳۰ روستا درگیر سیل اخیر در جنوب سیستان وبلوچستان شدند
 
فرهاد دادگر با اشاره به ویزیت ۱۳۰۰بیمار در مناطق سیل زده گفت: تعداد ۱۲۳ مرکزخدمات جامع سلامت هم آسیب دیده و تعداد ۱۳ آزمایشگاه سالم در مناطق بحران زده وجود دارد که قابل استفاده می باشد.
به گزارش عصرهامون فرهاد دادگر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: بارندگی های اخیر در جنوب استان سیستان وبلوچستان علی الخصوص در حوزه این دانشگاه ۹۳۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰هزار و ۷۷۱ نفر را درگیر سیل و تعداد ۲۶۴ روستا هم در محاصره کامل آب قرار گرفتند.

وی افزود: پس از شروع سامانه و با آمادگی قبلی پرسنل بهداشتی تعداد ۵۰ تیم ارزیاب به مناطق سیل زده جهت بررسی وضعیت موجود و خسارت های ناشی از آن اعزام که تعداد ۲۱ روستا، یک روستا از حوزه شهرستان نیکشهر، ۱۶ روستا از حوزه شهرستان چابهار و ۴ روستا از حوزه  شهرستان کنارک در زمان وقوع سیلاب تخلیه شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: ۱۳۰۰ ویزیت دراین ایام توسط تیم های بهداشتی حاضر در منطقه انجام شده و همچنین داروهای موردنیاز از قبیل سرم ضدعقرب، واکسن آنفولانزا، مکمل ها، واکسن های روتین و داروهای مراکز خدمات جامع سلامت و تسهیلات های زایمانی به اندازه کافی در این مناطق وجود دارد و هیچ گونه بیماری هم تاکنون مشاهده نشده است.

دادگر تصریح کرد: جمعا ۱۲۴ مورد زایمان که یک مورد آن در آمبولانس و ۱۲۳ مورد آن در تسهیلات یا مراکز درمانی مجهز انجام و ۱۳۷۸ مراقبت برای مادران باردار پرخطر، ۱۷۹۳ مراقبت هم برای نوزادان،شیرخواران و کودکان ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۲۳ مرکزخدمات جامع سلامت هم آسیب دیده و تعداد ۱۳ آزمایشگاه سالم در مناطق بحران زده وجود دارد که قابل استفاده می باشد و نیروی انسانی متناسب با وسعت منطقه آسیب دیده وجود دارد. همچنین تعداد ۶۰۴۱ نظارت بهداشتی بر آب آشامیدنی و دفع فاضلاب، تعداد ۶۸۲ نظارت بهداشتی بر مواد غذایی، ۹۸ نظارت بهداشت محیط بر مراکز، ۵۷۸۷ مورد کلرسنجی، ۴۰۶ مورد نظارت بر دفن بهداشتی حیوانات تلف شده در سطح حوزه انجام گرفته است.

این مقام مسئول عنوان کرد: تعداد ۵۰ تیم بهداشتی همراه با تجهیزات و ۷ تیم بهداشتی هم از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و کرمان در سطح منطقه به سیل زدگان خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم ارائه می دهند.

به گفته وی، با توجه به نبود زیر ساخت های مناسب و صعب‌العبور بودن بیشتر راه های مناطق روستایی در زمان بحران وسایلی همچون سوله مخصوص بحران، آزمایشگاه سیار، ژنراتور برق، موبایل ماهواره‌ای یا بیسیم با دکل سیار، کانکس استقرار موقت، دستگاه های مه پاش و خودروهای کمک دار در سطح حوزه مورد نیاز می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۱۷


ارسال