يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴
کشف مشکلات امنیتی در مرورگر Safari توسط گوگل
 
پژوهشگران امنیتی گوگل متوجه ایرادات امنیتی خطرناک در سیستم مرورگر سافاری شدند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر طبق اخبار منتشر شده از چند منبع خبری، گوگل اخیرا موفق شده تا چندین ایراد در سیستم پیشگیری از ردیابی مرورگر شرکت اپل پیدا کند. این اختلال‌ها در سیستم امنیتی مرورگر Safari کشف شده است. به گفته این منابع پر ایرادترین بخش این مرورگر سیستم کنترل و پیشگیری از ردیابی بوده، اما این به آن معنی نیست که مرورگر مذکور از ایرادات دیگر مبرا بوده است. گزارش‌ها یک سند، نوشته شده توسط سازندگان برنامه Google Cloud، را مرجع خود قرار داده‌اند. در این سند توضیحات کامل و عمیقی راجع به مشکلات و نقاط آسیب پذیر مرورگر شرکت اپل قرار گرفته است. بر طبق گفته این منابع، در مجموع پنج حمله آزمایشی بر روی این مرورگر صورت گرفته که محققان نتیجه آن را ضعف و آسیب پذیری برنامه Safari اعلام کرده‌اند. نکته جالب اینجاست که مرورگر سافاری مدتی پیش نیز در یک مسابقه برای هکر‌ها در چین ضعیف عمل کرده بود و موفق به حفظ اطلاعات نشده بود.
پیشگیری از ردیابی
بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط گوگل، قابلیت هوشمند پیشگیری از ردیابی سافاری اطلاعات شخصی کاربران را در معرض خطر قرار می‌دهد چرا که این مرورگر تمامی اطلاعات دریافت شده درباره سایت‌های دیده شده توسط کاربران را کاملا در خود ذخیره و نگه‌داری می‌کند. یکی از ایرادات بزرگ این مرورگر آن است که هکر‌ها می‌توانند با ساخت یک برنامه همواره فعالیت‌های کاربر را در فضای مجازی دنبال کنند و حتی اطلاعاتی مانند اثر انگشت شخص را مورد سوءاستفاده قرار دهند. این در حالی است که هکر‌ها به راحتی می‌توانستند به تاریخچه جست‌وجو مرورگر هر فرد دست پیدا کنند.

نکته جالب درباره قابلیت پیشگیری از ردیابی آن است که این برنامه با در دسترس قرار گرفتن، کاربران را در خطر بیشتری نسبت به گذشته قرار داده است. شرکت گوگل قبل از انتشار خبر به صورت عمومی، در مرداد ماه پارسال، شرکت اپل را در جریان این مشکلات قرار داده است و شرکت سازنده گوشی‌های آیفون از آن موقع در حال برطرف کردن این ایرادات است. با این حال سرپرست و مهندس مرورگر Google Chrome چندی پیش در حساب کاربری توئیتر خود اعلام کرد که مشکلات اصلی هنوز برطرف نشده‌اند و بهتر است که کاربران قابلیت پیشگیری از ردیابی خود را غیر فعال کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۳۸


ارسال