يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد
تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین
 
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تمدید مجوز ساخت دو شاخه دستک رسوب گیر و تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین خبر داد.
عباس آذرپیکان در گفت وگو با عصرهامون، در این خصوص گفت: مجوز این پروژه با موافقت کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تمدید شد.

به گفته وی، در این راستا مدارک لازم پس از دریافت از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی به صورت کارشناسی بررسی و در نهایت با تمدید مجوز این پروژه به مدت یک سال موافقت شد.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال 1348مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال 1387 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس سازمان بنادر و دریانوردی موظف به جلوگیری از ساخت و ساز یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از طریق مراجع قانونی است.

آذرپیکان افزود: به منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب های ناشی از احداث سازه های غیر اصولی مربوط به تاسیسات دریایی و بندری، متقاضیان طرح های ساحلی باید قبل از ساخت و ساز نسبت به دریافت مجوزهای لازم از سازمان بنادر و دریانوردی اقدام کنند.

گفتنی است: بندر صیادی رمین با برخورداری از جاذبه های گردشگری، آب و هوای گرم و مرطوب و مکان های تفریحی در 12 کیلومتری شرق شهرستان چابهار واقع شده و وجود اسکله صیادی در این بندر اشتغال زیادی را برای روستاییان به ارمغان آورده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۵۹


ارسال