يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
محل های پیشنهادی حفر چاهک دفع جفت و ترانشه مجزا پسماندهای عفونی بی خطر شده در محل سایت دفن پسماند شهر زاهدان جانمایی شد.
وحید پورمردان در گفت وگو با عصرهامون، گفت: محل چاهک جفت و ترانشه مجزا پسماندهای عفونی بی خطرشده به همت این اداره کل و با همکاری شهرداری، آب منطقه ای و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جانمایی شد.

پورمردان ادامه داد:  پیرو مصوبات کارگروه های مدیریت پسماند استان مبنی بر لزوم انتقال پسماند عفونی بی خطر شده به سایت پسماند و دفن در ترنشه مجزا و همچنین لزوم انتقال و دفع جفت در سایت دفن پسماند و یا آرامستان با توجه به محدودیت حفر چاهک در برخی از بیمارستان های سطح شهرستان زاهدان به دلیل قرارگیری بر روی منابع آبی؛ محل چاهک جفت و ترانشه مجزا پسماندهای عفونی بی خطرشده با همکاری شهرداری، آب منطقه ای و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جانمایی شد. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به دستورالعمل و قوانین موجود؛ غیرفعال سازی میکروبی صرفاً خطر و احتمال انتقال بیماری را کاهش داده لذا براساس بند پ ماده 69 ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی و پسماندهای وابسته، پسماندهای خروجی عادی تلقی نشده و لازم است سایر مراحل مدیریت اجرایی آن به طور مجزا از پسماندهای عادی صورت پذیرد. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین براساس دستورالعمل های موجود، در خصوص نحوه امحای جفت در بیمارستان ها روش های مختلف تعیین شده که با توجه به امکانات موجود و شرایط محلی و منطقه ای می بایست یکی از روش های تعریف شده در امحای جفت به کار گرفته شود. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۶۳


ارسال