يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس مطرح کرد؛
حمله به شورای نگهبان؛ شگرد مظلوم‌نمایی دم انتخابات/ جناح‌های سیاسی به جای تخریب به فکر مشکلات مردم باشند
 
حجت‌الاسلام عبادی گفت: جریان‌های سیاسی به جای این‌که نهاد شورای نگهبان و همدیگر را تخریب کنند، برای رفع مشکلات برنامه‌ریزی داشته و برای جلب نظر مردم رقابت کنند.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خاورستان، در خصوص صحبت‌های رئیس جمهور در مورد شورای نگهبان اظهار کرد: به دلیل جایگاه حساس شورای نگهبان حمله کردن به شورای نگهبان مسئله جدیدی نیست و در گذشته نیز وجود داشته است.
وی افزود: تضعیف شورای نگهبان بنابر فرمایش امام خمینی (ره) جایز نیست.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس جمهور یا فرد دیگری اگر به شورای نگهبان اعتراض دارد می‌تواند درخواست کند شورای نگهبان پرونده فرد را به وی نشان دهد و دلایل ردصلاحیت اعلام شود که این کار انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام عبادی عنوان کرد: شورای نگهبان بسیار دقیق عمل می‌کند.
وی اظهار کرد: اگر فردی نسبت به شورای نگهبان معترض باشد شورای نگهبان موظف است مجدد اعتراض وی را بررسی کند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای نگهبان خود را معصوم نمی‌داند و صلاح نیست به شورای نگهبان حمله شود چراکه این نهاد بنابر مستندات صحبت می‌کند.
حجت‌الاسلام عبادی تأکید کرد: شورای نگهبان اصلا سیاسی عمل نمی‌کند چراکه برخی از چهره‌های اصول‌گرا ردصلاحیت و برخی از افراد اصلاح‌طلب تأیید صلاحیت شدند.
وی اظهار کرد: معمولا ردصلاحیت برخی از چهره‌های اصول‌گرا و تأیید صلاحیت برخی چهره‌های اصلاح‌طلب دیده نمی‌شود اما اگر یک اصلاح‌طلب ردصلاحیت شود دیده شده و حمل بر سیاسی‌کاری شورای نگهبان می‌کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تضعیف شورای نگهبان اصلا به صلاح نیست و اگر فردی اعتراض دارد اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کند قطعا به اعتراضات رسیدگی شده و احتمال دارد فرد مجدد تأیید صلاحیت شود.
حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: شورای نگهبان نسبت به اظهارات خود تعصبی ندارد و به هیچ وجه گرایش‌های سیاسی در این نهاد دیده نمی‌شود.
وی تصریح کرد: معمولا نزدیک ایام انتخابات برخی برای مظلوم‌نمایی این حرف‌ها را مطرح کرده و شورای نگهبان را تخریب می‌کنند. به نظر من به جای تخریب، مظلوم‌نمایی و شِگِردهای سیاسی برای حل مشکلات برنامه داشته باشند و در برنامه‌ها با یکدیگر رقابت کنند نه برای تخریب.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه جریانات سیاسی چون برنامه‌ای برای حل مشکلات مردم ندارد، دست به تخریب جناح‌های دیگر زده و باعث تخریب نظام می‌شوند.
حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: جریان‌های سیاسی که باید بازوی کمکی نظام باشند چون برنامه‌ای برای رفع مشکلات مردم ندارند دست به اقداماتی زده و حرف‌هایی مطرح می‌کنند که باعث می‌شود به اصل نظام آسیب وارد کنند.
وی اظهار کرد: جریان‌های سیاسی به جای این‌که نهاد شورای نگهبان و همدیگر را تخریب کنند، برای رفع مشکلات برنامه‌ریزی داشته و برای جلب نظر مردم رقابت کنند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۶۷


ارسال