يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان:
حوزه های علمیه باید از نظر کیفی پیشرفت کنند
 
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما در سطح استان از لحاظ کمی رشد خوبی داشتیم اما از نظر کیفی با سایر نقاط فاصله داریم و ما باید از لحاظ کیفی نیز حوزه ها را در سطح استان ارتقاء دهیم.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام و المسلمین محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان اظهار داشت: فضایی که ما اکنون در آن قرار داریم بسیار ویژه است و وضعیت کنونی دنیا این است که تمام اسلام در برابر تمام کفر قرار گرفته است.

وی افزود: امروز دنیای اسلام به مقابله همه جانبه با دنیای کفر قرار گرفته و این مقابله در عرصه های مختلف است که مهم ترین آن عرصه فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در تاکید کرد: مهم ترین و ویژه ترین اقدام در عرصه فرهنگی کارهای حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تصریح کرد: کادرسازی از مهم ترین اقدامات حوزه های علمیه است و این کادرسازی وظیفه ای مهم و بزرگ است که به صورت ویژه به گردن حوزه های علمیه افتاده است.

وی افزود: کادرسازی اقدامی بسیار سخت است و در این راه باید انسان هایی سخت و مقاوم در برابر سختی ها و فتنه ها تربیت شود.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان افزود: در فضای استان سیستان و بلوچستان حوزه های علمیه رشد بسیار چشمگیری داشته که این شامل هم حوزه های شیعه و هم سنی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تاکید کرد: ما در سطح استان از لحاظ کمی رشد خوبی داشتیم اما از نظر کیفی با سایر نقاط فاصله داریم و ما باید از لحاظ کیفی نیز حوزه ها را در سطح استان ارتقاء دهیم.

وی همچنین تصریح کردند: یکی از مراکزی که می تواند پیشرفت چشمگیری در سطح حوزه های علمیه بوجود آورد مرکز خدمات حوزه های علمیه است و اگر این مرکز بتواند خدمات درست و هوشمند ارائه دهد می تواند روحیه نشاط و پیشرفت را بوجود آورد.

وی افزود: انتطار از مرکز خدمات در استان سیستان و بلوچستان همین است و این مرکز کار بسیار ویژه و پر حجمی را دارد و دوستان در این مرکز باید با همت زیاد کار کنند.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام هادی به، نماینده ریاست مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور گفت: مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور از سال ۱۳۷۰ راه اندازی شده و با خدماتی در حد مقدور شروع به کار و به تدریج برنامه های این مرکز گسترش پیدا کرد.

وی افزود: هدف مرکز خدمات این بود که بتواند حداقل و جزئیات زندگی را برای طلاب و حوزه های علمیه فراهم کند.

هادی به تاکید کرد: اکنون در مرکز خدمات حدود ۶۰ نوع برنامه اجرایی می شود و این خدمات هم شامل حوزه های علمیه اهل تشیع هست و هم شامل حوزه های علمیه اهل سنت می شود.

وی افزود: مرکز خدمات حوزه های علمیه یک مرکز خدمت رسانی به طلاب در راستای زحمات آن ها می باشد.
گفتنی است در پایان این جلسه از زحمات حجت الاسلام انصاری تشکر و حجت الاسلام مهدی نژاد به عنوان مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان معارفه شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۱۷۵


ارسال