پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امیر حاتمی گفت: وزارت دفاع با بسیج امکانات خود سعی در کاهش آلام مردم سیل زده و جبران خسارات آنها در جنوب سیستان وبلوچستان دارد.
به گزارش عصرهامون؛ سرتیپ امیر حاتمی؛ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درسفر به مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این وزارت خانه با تمام قوا و بسیج امکانات خود در حوزه های مهندسی، راهسازی و خدمات بیمه ای و درمانی و... در تلاش است تا هر چه سریعتر خسارات مردم سیل زده جبران شود.
 
وی ضمن تشکر از حضور به موقع همه دستگاه های امدادی و خدمات رسان و نیروهای مسلح در سیل اخیر افزود: وزارت دفاع نیز در قالب قرارگاه مردم یاری عاشوراییان خدمات متعددی را به مردم منطقه ارائه کرد و همه پرسنل نیز با حضور در کنار مردم به فکر بازگشت منطقه به شرایط عادی هستند و ما نیز قطعاً در کنار آنها خواهیم بود.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: وزارت دفاع با بهره گیری از فرمایشات فرمانده کل قوا وارد میدان شد و از طریق سازمان اتکا که وابسته به این وزارتخانه است تاکنون 6هزار بسته غذایی به همراه 23هزار انواع وسایل گرمایشی و اقلام مورد نیاز مردم سیل زده را توزیع کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مردم این مناطق دامدار هستند و متاسفانه تنها سرمایه های آنها در این سیل از بین رفته است در نظر داریم تا تعدادی دام زنده را به مردم سیل زده هدیه دهیم تا بخشی از خسارات آنها جبران شده و بتوانند به زندگی عادی خود بازگردند.
 
وی ادامه داد: تعمیر خطوط لوله و تخلیه آب وارد شده به منازل مردم با همکاری سایر ادارات مرتبط، ایجاد راه های فرعی برای دسترسی به مناطق صعب العبور و ساخت خاکریر 15هزار متر مکعبی نیز جزو اقدامات مهندسی وزارت دفاع در این مدت بوده است که 30 دستگاه انواع ماشین آلان سنگین راهسازی این وزارتخانه به صورت دایمی در منطقه مشغول به کار بوده است.
 
وی با اشاره به سرکشی و بازدید از 300 خانوار سیل زده نیروهای مسلح تاکید کرد: در حوزه درمانی نیز تاکنون 18میلیارد تومان در قالب پرداخت مطالبات پزشکی و پیش پرداخت مراکز درمانی تخصیص داده شده تا مردم در این بخش نیز با کمترین مشکل مواجه شوند.
 
وی ادامه داد: در این راستا تاکنون میلیاردها تومان دارو و تجهیزات برای منطقه تامین شده است که پس از تشکیل پرونده توسط شرکت بیمه نیز خسارات آسیب دیدگان پرداخت می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۳۴۸


ارسال