يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک منتقد فیلم گفت: به نظرم مدیران شبکه ها در بکارگیری هنرمندان جهت تولید آثار نمایشی دقت بیشتری داشته باشند وبا احتیاط قدم بردارند.
به گزارش عصرهامون،پژمان کریمی منتقد فیلم و روزنامه نگار در گفتگو با راه دانا؛درباره اظهارات کارگردان کتونی زرنگی گفت : من به شخصه از اظهارات کارگردان متعجب شدم احساسم‌ این است موضع سیاسی و فرهنگی مشخصی ایشان ندارند و رفتارشان کاملا ساختارشکنانه است همانطور که پیش تر شاهد این نوع رفتارها از او بوده ایم . به یاد داریم او در گذشته در اثنای یکی از مسابقات فوتبال خود را به وسط زمین بازی رساند‌. 
وی ادامه داد: معتقدم اگر افراد فرهنگی و فرهیخته مطالبه ای داشته باشند در چارچوب قوانین مطالبات خود را دنبال می کنند و اعتراضشان را با احترام به قانون و ارامش جامعه مطالبه گری می کننداگر به جایی نرسند سکوت اتخاذ می کنند . هر فردی که در عرصه فرهنگ فعالیت میکند به اقتضائات فرهنگی واقف و ملتزم است. 
 
کریمی ادامه داد: وقتی اثری خلق می شود هنرمند صاحب معنوی اثر خود را با قوانین و قواعد فضای خلق شده اثر وفق می دهد اگر صاحب مادی اثر اصلاحاتی را در جهت قوانین و سطح کیفی به صاحب معنوی اثر اعلام می کند فرد باید ان را رعایت کند اگر انجام نشود قواعد بازی را رعایت نکرده است. ایشان قواعد را می داند و به قوانین واقف است اما در پس این رفتارها یک نوع لاقیدی دیده می شود و برای چهره شدن دست به هر کاری می زند به اصطلاح قصد دارد قوره نشده مویز شود. 
 
وی تاکید کرد: تلویزیون رسانه ملی است عرصه مسایل شخصی نیست کارگردان کتونی زرنگی برای دیده شدن و امیال و ارزوهای شخصی اش بهتر است عرصه دیگری را انتخاب کند‌. رسانه ملی شجاعانه برای اثری که هزینه کرده تنها به احترام مخاطب به دلیل عدم دارا بودن کیفیت مناسب از پخش آن جلوگیری کرد. 
 
کریمی درخاتمه به اهمیت واسپاری ساخت آثار به هنرمندان  تاکید کرد: به نظرم مدیران شبکه ها در بکارگیری هنرمندان جهت تولید آثار نمایشی دقت بیشتری داشته باشند وبا  احتیاط قدم بردارند. برخی از افراد الزام و اعتقادی به گفتمان انقلاب اسلامی ندارند اما درباره انقلاب اثار نمایشی می سازند که کاملا آثار الکن و نارس تولید می شود. همانطور که در رفتارهای کارگردان کتونی زرنگی شاهد هستیم او در کارهای قبلی اعتماد افراد را جلب کرد اما رفتارهایش را شاهد هستیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۴۷۲


ارسال