شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
انقلاب تحولی عظیم را در توجه به اهل سنت رقم زد/گسترش مساجد و حوزه های علمیه دستاوررد بزرگ انقلاب اسلامی است
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه گسترش مساجد و حوزه های علمیه دستاوررد بزرگ انقلاب اسلامی است، گفتند: انقلاب تحولی عظیم را در توجه به اهل سنت رقم زد.
به گزارش عصرهامون، در ایام­‌الله دهه فجر، سخن از دستاورد‌های انقلاب اسلامی و به‌خصوص مقایسه میان وضعیت کنونی کشور و دوره پیش از انقلاب اسلامی، بسیار است. بیان این مطلب بدان جهت است که قبل از پیروزی انقلاب و با وجود پشتیبانی همه قدرت‌های جهانی از شاه، مردم درخانه خود هم امنیت نداشتند و با وجود توطئه گری همه قدرت‌های شیطانی علیه جمهوری اسلامی ایران، امروز ایران از امنترین کشورهای جهان است.

شکستن ابهت پوشالى ابرقدرتها، صف آرایى در برابر نمایش قدرت آمریکا، انتقال وحشت از دل مظلومان به دل مستکبران، باز کردن دریچه نور و امید در دل مسلمانان، حمایت از مسلمانان آزاده، بىدارى امت اسلام،آزادى سیاسى،آزادى بیان و اندیشه، وحدت کلمه، دستیابی به دانش هسته ای و ... همه از برکات وجود انقلاب اسلامی می باشد و باید گفت کشتی ایران در طوفانی‌ترین حوادث 41 ساله با سکانداری ولایت فقیه به ساحل امن رسیده است.
 
هم اکنون در طلیعه چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان از دستاوردهای انقلاب اسلامی سخن گفته و معتقدند امنیت قبل از پیروزی انقلاب معنا نداشت.
 
محرومیت زدایی راه و رسم انقلاب اسلامی است
مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان  رهبری در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن تبریک ایام اله دهه فجر گفت: ملت ایران امسال چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند و با توجه به اتحاد و وحدت مردم دشمنان نظام در رسیدن به اهداف شوم خود ناموفق بودند.

وی با اشاره به ۱۲بهمن سال۵۷افزود: وقتی مردم خبر بازگشت امام خمینی(ره) را به ایران شنیدند خیلی خوشحال شدند و بسیاری از آنان با شور، اشتیاق و نشاط به دیدار و استقبال شان رفتند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان عنوان کرد: مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی، حراست، پاسداری از نظام همیشه به میدان ها می آیند.

وی ادامه داد: احساسات، عشق و علاقه مردم امروزه همانند همان روزهای اول انقلاب است و ملت ایران هیچ وقت به دشمنان اجازه دخالت در امور کشورشان را نمی دهند.

سلامی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم هرگز به دشمنان اجازه ایجاد فتنه و آشوب را نداده اند و هر کجا هم که حضور آنان لازم باشد به میدان ها می آیند.

این مقام مسئول با بیان این که در زمان قبل از پیروزی انقلاب مردم از کمترین امکانات و شکنجه رژیم شاهنشاهی برخوردار بودند، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور امام (ره) و بسیج مردم گام های بسیار موثری در جهت محرومیت زدائی در بسیاری از شهرها و روستاها برداشته شد.

وی گفت: قبل از سال۵۷مردم از امنیت چندانی برخوردار نبودند امابا ظهور انقلاب اسلامی ملت ایران به آرامش و امنیت دست پیدا کردند و در واقع یکی از دستاوردهای مهم این نظام دست یابی به امنیت و محرومیت زدایی است.

به گفته سلامی، ایران کشور ابر قدرتی است و مردم آن دارای بصیرت و آگاهی کامل سیاسی هستند و بسیاری از گردنه های مشکلات و بحران ها را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و تلاش و نقشه های شوم دشمنان تا هم اکنون برای نابودی انقلاب بی ثمر بوده است.
 
امنیت و وحدت بزرگترین دستاورد انقلاب است

مولوی عبدالواحد بزرگزاده، امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به دوران ستم شاهی که دورانی ظلم و ستم بود بیان کرد: دوران طاغوت حکومتی بر پایه ظلم و ستم بود و مردم از کمترین خدمات محروم بودند.
 
وی افزود: هرچه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی فاصله می گیریم اهمیت پرداختن به موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهمیت تبیین دستاوردها و پیش‌رفت‌های جمهوری اسلامی بیش‌تر می‌شود.
 
امام جمعه اهل سنت چابهار با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمنان علیه انقلاب ایجاد ناامیدی در جامعه است ادامه داد: دشمن همیشه درصدد بزرگ کردن مشکلات، زیر سؤال بردن و یا کم‌ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام مخصوصا در بین جوانان است، ولی در اراده ملت ایران با پشتوانه رهبر معظم انقلاب نمی توانند هیچ خللی وارد سازند.
 
وی با بیان اینکه در زمینه های روستایی ما پیشرفت چشمگیری بدست آوردیم تصریح کرد: در زمینه فعالیت های توسعه روستایی نیز پیشرفت های خوبی در کشور صورت گرفته است به گونه ای که پس از پیروزی انقلاب اسلامی میزان برخورداری جمعیت روستایی کشور از نعمت برق به بالاتر از 97 درصد رسید.
 
مولوی بزرگزاده یکی از نیازهای مهم مردم در یک جامعه را سلامت و بهداشت عنوان کرد و گفت: قبل از انقلاب در شهرستان چابهار فقط یک بیمارستان کوچک (ابن سینا) وجود داشت که در حد معمولی بود و بیشتر دکترها از هند آمده بودند دو مورد مرکز بهداشتی فعال داشت و تمام روستاها از نعمت خدمات درمانی و بهداشتی محروم بودند.
 
روحانیون اهل سنت قبل از انقلاب هیچگونه جایگاهی نداشتند
 
مولوی عنایت الله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان سرباز در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: قبل از انقلاب اسلامی ایران و در زمان دیکتاتوری شاهنشاهی، اشخاصی که شایسته باشند در جایگاه خودشان نبودند و هیچ کدام از علما و روحانیون در آن زمان حق حرف زدن نداشته و درواقع هیچگونه جایگاهی نداشتند اما پس از انقلاب و به برکت این انقلاب، امروز حوزه های علمیه بسیاری برای اهل تسنن در ایران وجود دارد و درواقع جایگاه انسانی با این انقلاب تثبیت شد.

امام جمعه اهل سنت مینان سرباز افزود: پیشرفت های ایران اسلامی پس از انقلاب در تمام عرصه ها خودنمایی می کند به گونه ای که هرکس تاریخ بخواند این تفاوت بسیار زیاد و معنادار رشد علم، سیاست، فرهنگ و ... را در ایران پس از انقلاب خواهد یافت.

وی ادامه داد: انقلاب برای ایران یک نعمت بزرگ بود نعمتی اسلامی، دینی که خداوند با حضور مردی بزرگ به نام امام خمینی(ره) به مردم هدیه داد و باید شکر این نعمت را به جا بیاوریم.

مولوی رسولی زاده با اشاره به محرومیت هایی که قبل از انقلاب گریبان گیر سیستان و بلوچستان بود، تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی هیچ گونه اقدامی برای محرومیت زدایی در کشور انجام نمی شد و چه بسا اقدامات شاه ایران، خود باعث ایجاد بیشتر محرومیت ها شده بود اما امروز از کمیته امداد امام خمینی(ره) گرفته تا سپاه و بسیج و گروههای جهادی همه برای رفع محرومیت ها از چهره این استان درحال تلاش هستند.

مدرس دینی اهل سنت بیان کرد: قبل از انقلاب اگر اتفاقی و حادثه طبیعی در استان روی میداد، به غیر از تعداد محدودی از مردم کسی برای کمک به گرفتاران نمی آمد اما امروز در اولین ساعات حوادثی مانند سیل، مردم و نیروهای امدادی و بسیج به سرعت برای یاری و کمک مردم می شتابند و اینها از برکت انقلاب و درون مایه فرهنگ انقلابی است که توسط امام(ره) پایه گذاری شد.

پیشرفت و خدمات انقلاب را باید در روستاها ببینیم
 
مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهر کوهک زهک در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: انقلاب اسلامی یک پاداش الهی از سوی خداوند برای مسلمانان بود.

وی گفت: انقلاب ایران بر روی کل کشورهای اسلامی تاثیر گذاشته است و از این طریق اسلام واقعی را به جهان نشان می دهد.

وی بیان کرد: در دوران پهلوی ، شاه کشور را با فساد اداره می کرد و پول های فروش نفت و سایر منابع ایران. را خرج اربابانش می کرد.

مولوی درواخ با بیان اینکه ظلم پایدار نیست بیان داشت: امام خمینی (ره) تنها انقلاب اسلامی را به ارمغان نیاورده است بلکه عدالت،برابری و وحدت را به مردم ایران هدیه داد.

امام جمعه اهل سنت زابل گفت: خدمات انقلاب اسلامی را باید از روستائیان پرسید ، امروز برق و لوله کشی آب برای همه محیا است حتی چادرنشین های عشایر هم امروز پنل رایگان تولید برق دریافت می کنند.

وی گفت: خدمات انقلاب اسلامی باعث شده است تا دشمن هر روز نقشه های شومی بر علیه مردم انقلابی بکشد تا کشور را همانند دوران پهلوی در فقر و فلاکت فرو ببرد.
 
انقلاب خدمات گسترده ای در جنوب سیستان و بلوچستان ارائه کرد
 
مولوی بلال مقدسیان، امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: دوران پهلوی و شاهان قجر، عصر خفقان و استبداد برای مردم ایران بوده است.
 
وی ادامه داد: رژیم های پیشین علاوه بر ظلم و استبداد بر مردم کشورمان،هیچ خدماتی را برای مردم ارائه نمی دادند به گونه ای که در برخی نقاط مانند جنوب سیستان و بلوچستان مردم هیچ بهره ای از خدمات دولتی نبرده بودند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان افزود: انقلاب اسلامی به حقیقت برای مردم مظلوم و مستضعف جنوب سیستان و بلوچستان یک نعمت باشکوه است.

مولوی مقدسیان عنوان کرد: اگر بخواهیم وضعیت مردم مناطق جنوب سیستان و بلوچستان را با دوران پهلوی مقایسه کنیم، تفاوت ارائه خدمات از زمین تا آسمان است.

وی با بیان اینکه خدمات نظام اسلامی در این مناطق بسیار زیاد و گسترده بوده است، ادامه داد: به جرات می گویم، دوران استبداد پهلوی خدمات دهی در همه زمینه ها در این مناطق صفر بوده است.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان عنوان کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان حامی و پشتیبان نظام اسلامی هستند و هیچگاه صحنه حمایت از نظام و انقلاب را خالی نخواهند کرد.
 
گسترش مساجد و حوزه های علمیه دستاوررد بزرگ انقلاب اسلامی

مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت مهرستان در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی  ایران بیداری اسلامی و خود انقلاب مهم ترین خدمت به مردم کشور بوده است.

وی افزود: در زمان پلوی کمتر شهر و روستایی دارای آب آشامیدنی لوله کشی، برق، جاده و آسفالت بوده اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال حاضر حتی کوچک ترین روستاها و دور دست ترین نقاط کشور نیز از خدمات رفاهی و اجتماعی برخوردار هستند.

 امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان گفت: در حال حاضر در هر روستا خانه بهداشت و مراکز درمانی وجود دارد در صورتیکه در زمان قبل از انقلاب فقط شهرهای بزرگ از این نعمت بهره مند بوده اند.

مولوی حسین زهی خاطر نشان کرد: در زمان پهلوی به منطقه بلوچستان رسیدگی نمی شد اما در حال حاضر مشاهده می کنیم که چه پیشرفت هایی و چه خدماتی از جمله جاده سازی، برق رسانی، احداث مدارس در این نقطه از کشور انجام شده است.

   وی تصریح کرد: در قسمت فرهنگ و دین و علم چنان رونقی بعد از انقلاب به ویژه در منطقه بلوچستان به وجود آمد که قابل قیاس با دوران پهلوی نیست چرا که  در زمان پهلوی تعداد علما اندک بود اما در حال حاضر تعداد علما، روحانیون، مساجد و حوزه های علیمه پیشرفت چشمگیری داشته و آزادانه در حال فعالیت هستند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان اذعان کرد: امروزه در هر شهر و حتی روستا حوزه های علمیه و مکاتب دینی در حال فعالیت و گسترش هستند که این امر نیز یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب در جامعه به شمار می رود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۵۷۰


ارسال