يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۳
رویای آذری جهرمی در برافراشتن پرچم ایران روی کره ماه
 
وزیر ارتباطات از نخبگان المپیادی کشور خواست که هدف داشته باشند و برای رسیدن به رویا‌های خود تلاش کنند.
 به گزارش عصر هامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد آذری جهرمی سه‌شنبه مورخ پانزدهم بهمن‌ماه، در گردهمایی فناوران فضایی و در جمع نخبگان و المپیادی های دانش آموزی و دانشگاهی پس از شنیدن صحبت‌ها و دغدغه‌های نخبگان با اشاره به اینکه باید برای آینده خود هدفی ترسیم کنیم،بیان کرد: شما دانش آموزان و نخبگان دانشگاهی باید برای خود هدف داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید و به آن هدف افتخار کنید.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از واقعیت های امروز تحقق رویاهای گذشتگان است، افزود: دیگران رویاهای ما را ساختند و ما نیز باید تلاش کنیم رویاهای دیگران را بسازیم. درواقع اگر این کار را انجام ندهیم آیندگان تصور خوبی نسبت به ما نخواهند داشت.
وزیر سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در مسیر رسیدن به آرزوها شکست نیز وجود دارد، گفت: بسیاری از افراد نسبت به اعلام خبر پرتاب ماهواره به دلیل شکست احتمالی انتقاد داشتند در صورتی که باید حقایق را به مردم بگوئیم چرا که مردم دروغ گفتن را نمی پذیرند، نه سخن گفتن از حقایق و یا حتی شکست‌ها.
وی با اشاره به ساخت ماهواره‌های مختلف بعد از پیام ۱، افزود: ما از شکست ماهواره پیام ۱ درس گرفتیم و تلاش کردیم تا به رویاهای خود برسیم و حتما موفق می‌شویم.
آذری جهرمی با تاکید به اینکه رویاها آینده را می‌سازد، گفت: این زمان و ایام عرصه میدان تلاش است و تلاش زمانی معنی می‌دهد که رویای خوبی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه سازندگان ماهواره پیام ۱ در حال ساخت پیام ۲ هستند، افزود: این ماهواره با تکنولوژی روز جهان ساخته می شود.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه با این تلاش‌ها به آینده روشن می‌رسیم، تاکید کرد: تمام فعالان این حوزه رویای کوبیدن پرچم ایران در کره ماه را دارند.
آذری جهرمی در پایان سخنان خود، خطاب به رئیس سازمان فضایی کشور دستور داد و گفت: باید امکان رصد پرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم شود و اطلاعات دریافتی از ماهواره برای تحلیل و ارزیابی به آنان ارائه گردد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۶۱۶


ارسال