شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
حضور پرشوردر راهپیمایی 22 بهمن دشمن را مایوس می کند/ مردم باید در انتخابات به افراد شایسته رای دهند
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان و بلوچستان 22 بهمن را فرصتی برای نهیب به دشمن قسم خورده و قوت قلبی برای دلدادگان انقلاب دانسته و بر لزوم هوشیاری مردم در انتخاب فرد مومن و انقلابی تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام محامی در خطبه های نماز جمعه امروز زاهدان با تفسیر زیارت جامعه کبیره بیان کرد: یکی از مهمترین موارد اشاره شده در زیارت جامعه، همراهی با رهبر جامعه اسلامی است و در روایات متعددی از پیامبر مکرم اسلام(ص) و حضرت علی(ع) به این موضوع اشاره شده است.

امام جمعه زاهدان افزود: همراهی مردم با ولی الهی و حضور آنها در صحنه برای دفاع از اسلام، ولی و رهبر الهی امری بسیار مهم است و این حضورمردم و در رکاب ولی الهی بودن باعث می شود تا خداوند به رهبر جامعه اسلامی قدرت و فرصت دهد تا در جامعه پیشرفت و تحول ایجاد گردد.

وی ادامه داد: حضرت علی(ع) با تمام ناملایمات و نامهربانی ها 5 سال حکومت عدلی را پایه گذاری کرد که زبانزد شده است اما برخی این عدل را تحمل نکردند و درنهایت عدل او باعث شد تا این امام را به شهادت برسانند و اینها نمونه های صدر اسلام است و نمونه های امروزی همراهی مردم با رهبر الهی نیز همراهی مردم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام محامی با اشاره به اینکه مردم ایران همیشه همراه رهبر نظام اسلامی بوده اند گفت: نمونه های این همراهی را می توان در استقبال از حضرت امام(ره) در ۱۲ بهمن57 و حضور پرشورشان در راهپیمایی ها و روزهای اوج پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم اعمال حکومت نظامی دانست که به فرمان حضرت امام(ره) مردم در صحنه حضور پیدا کرده و به تعبیری تیر خلاص را به حکومت شاهنشاهی زدند و انقلاب اسلامی ایران را پایه‌گذاری کردند که همه اینها به برکت حضور مردم بود.

وی تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی نیز این همراهی در عرصه های دفاع مقدس، جهاد سازندگی و مقابله با آشوب ها برای کشور ما کار ساز بود و درواقع مردم هرجا احساس کردند انقلاب نیاز به حضور آنها دارد با قدرت حاضر شده و با رشادت و شهامت از انقلاب خودشان دفاع کردند و با این تبعیت از رهبری، انقلاب اسلامی همچنان پایدار است و با قدرت راه خودش را ادامه می دهد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه هرکس عزت و اقتدار کشور را می خواهد باید در صحنه حضور داشته باشد، بیان کرد: استقلال،عزت، افتخارو امنیت سرزمین ما نیازمند این حضور میلیونی مردم در صحنه است چراکه دشمنان می خواهند بین مردم و مسئولین فاصله بیندازند و نقشه های شومشان را ایجاد کنند اما مردم هوشیار و رشید و بصیر ما اجازه هیچ کاری به دشمن نخواهند داد و با حضور میلیونی و پرشور و خودشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب خواهند زد.

وی ادامه داد: مسئولان نیز نباید حضور مردم را تشریفاتی بدانند و آن را یک احساس تکلیف و از صمیم قلب دانسته و برای برطرف کردن مشکلات مردم تلاش کنند تا مبادا بی اعتمادی نسبت به مسئولان در جامعه بوجود آید.

حجت الاسلام محامی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یک امانت اجتماعی است، بیان کرد: امانت های اجتماعی یعنی مسئولیت‌هایی که باید با شایسته سالاری به اهلش واگذار شود چرا که این مسئولیت ها امانت مردم است و اگرهم مسئولیت به کسانی داده می شود آنها باید تعهد و تخصص و توانمندی لازم را برای پذیرش این مسئولیت داشته باشند.

وی افزود: اگرخدای ناکرده این مسئولیت ها به کسانی که شایستگی نداشته باشند واگذار شود، کشور و مردم را دچار آسیب می کند و این وظیفه مسئولان است که امانت ها را درهر جایگاهی هستند به اهلش واگذار کنند و مردم نیز با انتخاب ها و معیارهای درست و نه با نگاههای حزبی، گروهی، قبیله ای و جناحی افراد شایسته را انتخاب کنند کسانی که مومن و معتقد به نظام و سیاست های جمهوری اسلامی باشند و با روحیه جهادی به رفع مشکلات مردم بپردازند.

حجت الاسلام محامی با اشاره به اینکه نماینده مجلس باید شجاع و دارای روحیه جهادی باشد، گفت: نمایندگانی که مردم انتخاب می کنند باید کارآمد باشند و در شرایط کنونی بتوانند در برابر دشمنان حرف بزنند و از حیثیت و جایگاه مردم دفاع کنند و اینگونه می توانیم مجلسی قوی و متحد داشته باشیم.

وی ادامه داد: این مهم است که ما کسی را انتخاب کنیم که بتواند به نظام اسلامی و به کشور و اسلام خدمت کند و نمایندگان باید بتوانند با یکدیگر متحد شده و یکصدا منافع استان را دنبال کنند نه اینکه هر کسی دنبال منافع خود و اطرافیان خود باشد و درواقع باید یک نماینده مصالح کشور و منافع ملی و استان را در نظربگیرد.

حجت الاسلام محامی در پایان با اشاره به دیدار با جمعی از مردم سیستان و گلایه مندی برخی از کمبود بودجه،خاطرنشان کرد: تاکنون بودجه قابل توجهی به استان وارد شده است اما بخش عمده ای از مشکلات استان ناشی از مدیریت ضعیف و یا اقدامات غیرکارشناسانه است که نمایندگان می توانند در تقویت مدیریت استان نقش ویژه ای ایفا کنند و لذا حضور مردم در انتخابات و انتخاب یک نماینده خوب در سرنوشت کشور و استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 
پروژه ساخت راه آهن زاهدان- چابهار 100 درصد بومی است

حجت الاسلام ریحانی نژاد نیز در جمع نمازگزاران زاهدانی گفت: راه آهن چابهار زاهدان به طور 100 درصد بومی در حال ساخت است و حتی یک خودکار خارجی در اجرای آن استفاده نشده است.

وی افزود:  افتتاح این طرح تیری در چشم دشمنان، آمریکا و  معاندان خواهد زد و با افتخار می گوئیم این توان متکی بر ظرفیت نیروهای مستعد داخلی است.

وی ادامه داد: در راه پیشرفت کشور و کارهای زیربنایی سرآمد کل جهان خواهیم بود.

حجت الاسالام ریحانی اظهار کرد: علیرغم گذشت بیش از 40 سال از پیروزی انقلاب اما دشمن هرگز از دشمنی دست بر نمیدارد و تمام کارهای خوب کشور را سیاه نمایی جلوه میدهد.

وی تصریح کرد: در حال پیمودن قله های رفیع خدمت هستیم و نیروهای قرارگاه خاتم الانبیاء با تمام سختی ها مشغول خدمت هستند.

22 بهمن یک نهیب به دشمن قسم خورده و قوت قلب برای دلدادگان انقلاب/ مردم فرد مومن و انقلابی را انتخاب کنند

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه ایام مبارک دهه فجر یادآور خوبی ها است که دست مستکبران داخلی و خارجی را از سرزمین وممالک اسلامی قطع و پرچم اسلام را برافراشته کرد، بیان کرد: حضرت امام خمینی (ره) و یاران و محله آن وی مقاومت کردند و رنج کشیدند اما صفحه روشن و حقانی را به این ملت هدیه دادند.

وی افزود: با حضور در راهپیمایی 22 بهمن از نعمت انقلاب اسلامی قدر دانی کنیم و با حضور با شکوه در این روز به دشمن دغل کار انقلاب تو دهنی محکم زده شود و یک نه بزرگ به توطئه های دشمن از جمله مطرح کردن معامله قرن و نقطه قوت بر قلب مجاهدان، مقاومان و رزمندگان مکتب امام (ره) مقابل قلدران عالم باشد.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه عطر پیروزی به مشام می رسد، اضافه کرد: دشمن با به شهادت رساندن سردار سلیمانی به دنبال تضعیف کردن جبهه مقاومت بود اما با شوری که پس از شهادت وی به وجود آمد هیبت و پویایی انقلاب را به دنیا ارائه و جهان را به حیرت وا داشت.

حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: 22 بهمن سال جاری یک نهیب به دشمن نا بکار و قسم خورده و قوت قلب برای دلدادگان انقلاب خواهد بود و دنیا زدگان، غافلان و جاهلان داخلی که هر کلامی را بر زبان می آوردند و با بی حیایی سخن می گویند، یقینا تو دهنی خواهند خورد.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: برخی از انسان های جاهل و خائن در داخل با بی حیایی حرف می زنند که امام مسلمین باید وقت خود را برای تفسیر و توضیح حرف های بی ربط آنها بگذارند. امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه مجلس دارای جایگاه بسیار مهمی است، گفت: مجلس قوی زمانی ایجاد می شود که مثل شهید مدرس ها در مجلس باشند پس مردم وقت کنند تا فرد مومن، انقلابی، شجاع و آگاه به حقیقت روشن انقلاب را انتخاب کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: در روزهای اخیر مردم با مشکل سیلندر گاز مواجه شده اند، مشکل پرسی گاز کجاست؟ چرا فردی که امتیاز گرفته زندگی مردم را به بازی گرفته است؟ وی با اشاره به اینکه در بازار آزاد، دکه ها و فلکه های شهر به وفور سیلندر گاز مایه وجود دارد، از فرماندار خواست اگر قصوری به ناحق در این زمینه وجود دارد برخورد شود و اگر مشکل وجود دارد هر چه سریعتر مشکل حل شود.

بهره برداری از 56 پروژه عمرانی و زیرساختی در سراوان

علی رضا شهرکی فرماندار سراوان نیز ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: در سراوان  56 پروژه عمرانی و زیر ساختی با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره برداری  قرار گرفت.

وی افزود: در ایام الله دهه فجر کارخانه فرآوری خرما با حضور استاندار در شهرستان سراوان به بهره برداری رسید.

 فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: علی رغم شیطنت های ایادی استکبار و بدخواهان نظام، جمهوری اسلامی ایران توانسته در جهان شرایطی را رقم زند و نظامی که بر پایه مردم شکل گرفته است می تواند همراه پیشرو باشد.

 شهرکی ادامه داد: در شرایطی هستیم که سال گذشته درآمد های ارزی از منابع فروش نفتی بالغ بر 120 میلیارد دلار بوده اما امروز به 12 میلیار رسیده است اما به واسطه همت مردم و تلاش در عرصه های مختلف شاهد بالندگی و پیشرفت هستم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران نشان دادند که در عرصه های مختلف همراه نظام هستند، اذعان کرد: رونمایی از پهپاد ساخت دست دلیرمردان در هوافضای سپاه نشان از اقتدار مملکت دارد.

فرماندار با بیان اتفاق هایی که در عین الاسد، افغانستان و یمن برای آمریکایی ها رخ داده است، گفت: ملت ایران همواره نشان داده اند که چگونه پشتیبان نظام هستند و مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی بار دیگر همبستگی خود را به رخ جهانیان کشاندند، منجر به سکوت اجباری آمریکا شده است.

 شهرکی خاطر نشان کرد: در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری با حضور با شکوه و لبیک به ندای مقام معظم رهبری، پاسخی قاطع به دشمنان نظام خواهیم داد.

حضور در راهپیمایی 22 بهمن ضامن اقتدار کشور است/ دستاوردهای قبل و بعد انقلاب قابل مقایسه نیست
 
حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به خدمات، برکات و دستاوردهای چهار دهه انقلاب که چشمگیر بوده است بیان کرد: دستاوردهای انجام شده در دوران بعد انقلاب به اندازه ای است که به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران قبل از آن نیست، ایران در دوران رژیم پهلوی نه تنها هیچگونه پیشرفتی نداشت بلکه به دلیل وابستگی به بیگانگان در حال پسرفت بود.
 
وی با اشاره به خشم دشمنان از ملت ایران افزود: کشورها و ملت های دنیا برای مقابله با استکبار جهانی از انقلاب ایران الگو می گیرند و همین امر سبب خشم و عصبانیت دشمنان شده است.
 
امام جمعه چابهار ادامه داد: دشمنان در چهل سالی که گذشت از هیچ تلاش و اقدامی برای ایجاد مانع در مسیر پیشرفت نظام و انقلاب دریغ نکرده اند و امروز نیز در چهل و یکمین سالگرد انقلاب همچنان در جنگ اقتصادی و سیاسی با ایران هستند ولی در این جنگ دشمنان انقلاب هستند که شکست خواهند خورد.
 
حجت الاسلام موسوی در ادامه حضور مردم در صحنه‌های مختلف را یکی از رمز‌های پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: همانطور که مردم همیشه و در همه صحنه ها در کنار انقلاب و نظام خود بوده اند، مسئولان هم باید برای رفع مشکلات مردم بیش ازپیش تلاش کنند.
 
وی با اشاره به خیال پردازی‌های استکبار جهانی افزود: از سال گذشته آمریکایی‌ها تلاش کردند که ما نخواهیم گذاشت ملت ایران به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برسد، اما به کوری چشم آنان ما درحال گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و این خیال باطل را باید فراموش کند و مردم امسال پرشورتر از همه سال‌های گذشته در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کنند.
 
خطیب جمعه چابهار با دعوت مردم به حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن امسال خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22بهمن ضمن ناامیدی دشمنان منجر به ارتقای استحكام نظام اسلامی وافزایش ضریب امنیت ملی خواهد شد.

انقلاب اسلامی؛ پدیده ای بی بدیل در قرن اخیر

حجت الاسلام والمسلمین واحد بخش بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته جلگه چاه هاشم با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی در نوع خود ویژه و در مقایسه با دیگر انقلاب های دنیا، بی نظیر و ویژه بوده است.

امام جمعه موقت بخش جلگه چاه هاشم افزود: انقلاب اسلامی پدیده بی بدیل قرن های اخیر و منشا حوادث تاریخ سازی بوده که در سال ۱۳۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

وی عنوان کرد: از هفدهم تا 22 بهمن سال 57، ایران یکی از دوران های استثنایی تاریخ سیاسی دنیا را گذرانید؛ در این ایام دو دولت در یک مرکز و بدون هیچ مرزبندی مواجه بودند.

حجت الاسلام بامری اضافه کرد: دولتی که پشتوانه و مشروعیت خود را از دست داده و از قدرت حمایت مردم محروم گشته و با انقلابی عظیم روبرو است و از طرفی دیگر دولتی انقلابی که از حمایت میلیون ها مردم و همچنین انقلاب اسلامی برخوردار است.

امام جمعه جلگه چاه هاشم خاطرنشان کرد: اکنون پس از چهل و یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب همچنان پویایی و نشاط همون ایام نخست را دارد و حرکت آن رو به جلو است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۶۷۱


ارسال