چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ,1 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰
احتمال تاخیر در عرضه نسل بعدی کنسول‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا
 
یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیکی به تازگی اعلام کرد که ممکن است ویروس کرونا روی زمان عرضه نسل بعدی کنسول‌ها تاثیر بگذارد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع ویروس کرونا در چین بهش دت در حال افزایش بوده و کشور چین را به شدت درگیر خود کرده است؛ طبق آخرین آمار منتشر شده از تلفات این بیماری، تاکنون بیش از ۲۸ هزار نفر در چین درگیر این بیماری هستند و آمار جان‌باختگان بر اثر این بیماری نیز به بیش از ۵۶۰ مورد رسیده است. این آمار با توجه به جمعیت کشور چین و همچنین قدرت ویروس کرونا خبر از کنترل شدن این ویروس در این کشور می‌دهد. اما در این میان بسیاری از شرکت‌های سازنده دستگاه‌های الکترونیکی که خط تولید آن‌ها در کشور چین است، به کارکنان خود اعلام کردند که برای جلوگیری از شیوع این ویروس هرچه سریع‌تر چین را ترک کنند و به این ترتیب خط تولید این شرکت‌‎ها در چین متوقف شده است.

اما به تازگی خبری در فضای مجازی منتشر شده که اعلام می‌کند این ویروس روی صنعت ساخت کنسول‌ها نیز تاثیر گذاشته و احتمال به تاخیر افتادن زمان عرضه دو کنسول PS5 و Xbox Series X به وجود آمده است. این خبر توسط یکی از شرکت‌های بزرگ سازنده دستگاه‌های الکترونیکی در جهان منتشر شد که اعلام می‌کرد عرضه محصولات جدید دو شرکت نینتندو و اپل به دلیل کمبود قطعات خود با تاخیر مواجه شده‌اند و این وضعیت ممکن است برای دو شرکت سونی و مایکروسافت نیز بیوفتد.

شیوع این بیماری در چین باعث متوقف شدن خط تولید شرکت‌های بزرگی مانند فاکس کان و اپل شده است و طبق اعلام برخی از تحلیل گران در صورتی که این تعطیلی همین طور ادامه داشته باشد؛ عرضه کنسول‌های نسل بعدی نیز به تاخیر خواهند افتاد. در صورت صحت داشتن این خبر، می‌توان آن را یکی از بدترین خبر‌های قابل اعلام برای گیمر‌ها دانست چرا که تا الان هم معرفی نسل بعدی کنسول‌ها با تاخیر مواجه شده است و در صورت ادامه داشتن این وضعیت، ضربه بسیار زیادی به اقتصاد چین وارد خواهد شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۷۰۳


ارسال