سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
دمای سیستان و بلوچستان 10 درجه سردتر می شود
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از سه شنبه شب و روز چهارشنبه با تقویت جریانات شمالی در استان دمای هوا به صورت موقت بین 8 تا 10 درجه کاهش می یابد.
علی ملاشاهی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی شرایط دمایی کنونی استان تا سه شنبه ادامه دارد اما از سه شنبه شب و روز چهارنشبه با تقویت و نفوذ جریانات شمالی به استان به تدریج دمای هوا با کاهش محسوس همراه می شود.

وی افزود: علاوه بر کاهش دما، وزش باد شدید و گردوخاک در سطح استان که از دیروز شروع شده است، سه شنبه شب و روز چهارشنبه تشدید شده و ضمن خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی، احتمال بروز اختلال در تردد های جاده ای نیز وجود دارد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از ورود سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: سامانه بارشی از روز دوشنبه در استان فعال می شود و نواحی نیمه شمالی برخی نقاط مرکزی و نواحی جنوب غرب استان را تحت تأثیر قرار می دهد.

ملاشاهی اضافه کرد: بارش های این سامانه در برخی نقاط منجر به آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و پرآب شدن رودخانه ها می شود بنابر این توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد در کنار مسیل ها و رودخانه ها خودداری شود. 

وی وزش تندبادهای لحظه ای و وقوع صاعقه را از پیامدهای دیگر سامانه بارشی پیش رو خواند و گفت: توصیه می شود با توجه به احتمال برخورد صاعقه از رفتن به ارتفاعات و قرار گیری در فضای باز خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۷۰۹


ارسال