چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ,1 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
تمامی افراد در مبادی مرزی مورد ارزیابی قرار می گیرند/ موردی از کرونا در مجموعه تحت پوشش ما مشاهده نشده است
 
مهدی طباطبایی با بیان اینکه تمامی افراد در مبادی مرزی مورد ارزیابی قرار می گیرند، گفت: تا کنون هیچ موردی از عفونت با ویروس کرونای 2019 در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشاهده نشده است.
به گزارش عصرهامون، مهدی طباطبایی صبح امروز، 21 بهمن ماه در نشست آمادگی برای مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس که در محل سالن جلسات  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد، بر تقویت هدفمند  نظام مراقبت بیماری ها در تمامی سطوح تیم های سلامت تاکید کرد و گفت: برای مقابله با بحران باید تمامی نیروهای بهداشت و درمان آمادگی لازم را داشته باشند.

طباطبایی با اشاره به این موضوع که تریاژ عفونی در تمامی بیمارستان ها فعال شده است، افزود: پیش بینی لازم برای بستری ایزوله تنفسی در تمامی بیمارستان ها صورت گرفته است.

به گفته طباطبایی تمامی افراد درمبادی ورودی مرزی، مورد ارزیابی قرار می گیرند و افردی که دچار تب و علائم تنفسی باشند مورد غربالگری قرار می گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص شایعات در فضای مجازی در خصوص کرونا ویروس گفت:به مردم توصیه می شود مطالب آموزشی و اطلاعات لازم را از طریق سایت وزارت بهداشت و پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رصد کنند.

وی با اشاره به این مطلب که هیچ موردی از بیماری کرونا ویروس در استان سیستان و بلوچستان شناسایی نشده، تصریح کرد: به مردم توصیه می کنیم آموزش های سلامت را فرا گرفته و به خود مراقبتی بیشتر توجه کنند و برای این مهم لازم است تا با افرادی که دارای بیماری های تنفسی شدید هستند کمتر ارتباط برقرار کنند.

شایان ذکر است، جلسات پیشگیری و آمادگی کرونا ویروس به صورت منظم و مستمر با حضور مدیران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس  جدید در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار می شود و وضعیت ویروس در حال رصد است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۷۴۳


ارسال