پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد
برگزاری مانور آموزشی کرونا ویروس در میرجاوه
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از برگزاری مانور آموزشی مبارزه و کنترل کرونا ویروس با هدف افزایش توان تخصصی کارکنان بهداشت و درمان در میرجاوه خبر داد.
سید محمد هاشمی شهری در گفت وگو با عصرهامون، با اعلام این مطلب که نظام بهداشت و درمان با همکاری و مشارکت مردم و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط در برابر ورود کرونا ویروس به کشور ایستاده اند گفت: با توجه به گسترش جهانی این ویروس و احتمال ورود آن به داخل کشور باید برای هر سناریوئی آمادگی داشته باشیم.

وی به روز رسانی اطلاعات تخصصی تمام کارکنان نظام بهداشت و درمان وبرخورداری از توانمندی اقدام مناسب و به موقع، را یکی از برنامه های ابلاغ شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های  تابعه عنوان کرد و گفت: مانور آموزشی با هدف کسب آمادگی بیشتر و تمرین برخورد با بیمار یا بیماران احتمالی مبتلا به کرونا ویروس، 22 بهمن ماه در بیمارستان دارالشفاء و پایانه مرزی میرجاوه برگزار شد.

وی افزود: این مانور در راستای هم افزایی و آمادگی بیشتر کارکنان شاغل در پایانه مرزی، اورژانس 115 و بیمارستان دارالشفاء میرجاوه و با  محوریت بیماری کرونا ویروس برگزار و بیمار فرضی پس از انجام مراقبت های لازم از نقطه صفر مرزی به بیمارستان دارالشفاء منتقل شد.

هاشمی با اشاره به اجرای مراقبت های پیشگیرانه در پایگاه مراقبت مرزی میرجاوه اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری در کشور چین و انتشار آن به سایر نقاط دنیا ،دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مراقبت های تخصصی و فعالیت نظام مراقبت سندرمیک را در مبادی رسمی ورودی به کشور و از جمله مرزهای میرجاوه و فرودگاه بین المللی زاهدان افزایش داده است و خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان مشاهده و گزارش نشده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۸۲۷


ارسال