چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان؛
مجلس در تراز انقلاب اسلامی نتیجه انتخابی با آگاهی است/مردم باید با خصوصیات کاندیدای اصلح آشنا شوند
 
محمدعلی حمیدیان با تاکید بر اینکه مردم باید خصوصیات کاندیدای اصلح را بشناسند، گفت: مجلس در تراز انقلاب اسلامی نتیجه انتخابی با آگاهی و شناخت کافی از سوی مردم است.
محمدعلی حمیدیان، دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون؛ با تاکید بر اینکه انتخاب اصلح می تواند به زمینه ساز مجلسی در تراز انقلاب اسلامی شود، بیان کرد: در واقع انتخاب اصلح در انتخابات پیش رو با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب دارای اهمیتی دو چندان است، همچنین مجلس تراز انقلاب اسلامی با برخوانش این سند می بایست مجلسی امید آفرین باشد.

وی افزود: در واقع این سازمان تقنینی علاوه بر ویژگی های عامی که بر ساختار پارلمانی تعلق می گیرد و نهادی با وظایف و کارکردهای دموکراتیک و استانداردهای عمومی قلمداد می گیرد به واسطه آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی می بایست از برخی خصوصیات منحصر بفرد قانوندگذاری نیز برخوردارباشد تا بواقع مجلس شورای اسلامی تراز انقلاب خطاب گردد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه بیش ازهرچیز این نظام قانونگذاری در جمهوری اسلامی می بایست مصداق عینی عصاره ملت و معدلی از ویژگی های منحصربفرد مردمی باشد، گفت: این ویژگی تا بدان جا حایز اهمیت است که مقام معظم رهبری عنوان می فرمایند: "مجلس شورای اسلامی رکنی اساسی و مهم برای اداره امور کشور و آینه ای است که منعکس کننده توانایی ها، خواست ها، موضع گیری ها، اقتدار و پایبندی به آرمان های یک ملت است.

وی ادامه داد: همچنین مجلس تراز انقلاب اسلامی علاوه برآن که عصاره فضایل ملت است می بایست برونداد عینی آرمان های انقلاب نیز باشد، مجلس انقلابی در یک نگاه کارکردگرا، مجلس مکتبی، اسلامی، ولایی و مردمی است، مجلس انقلابی نیز از آرمان های جمهوری اسلامی تلقی شده و بزعم مقام معظم رهبری کسانی که به عنوان وکیل این ملت انقلابی، مومن و شجاع به مجلس می روند باید انقلابی،مومن و شجاع باشند، اگر نگوییم شجاع ترین، مومن ترین و انقلابی ترین باشد.

نماینده اصلح مجلس باید محکم، مستقل و شفاف باشد

حمیدیان با اشاره به اینکه مجلس تراز انقلاب اسلامی باید در عملکردها و موضع گیری ها شفاف و مستقل عمل کند، اذعان کرد: نماینده اصلح مجلس باید مرزبندی ها را مدنظر قرار داده و معاندان و دشمنان انقلاب را بواقع در آن سوی مرز فکری و عملکردی خود جای می دهد، هرچند اعتدال یکی از ویژگی های حسنه و حدمعقول مابین افراط و تفریط است، اما در بزنگاه های سیاسی نمی توان با میانه روی سکوت اختیار کرد و به تعبیر رهبر انقلاب ضروری است تا در دوران فتنه و غبارآلود بودن فضا بویژه خواص، موضع گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دو پهلو را مدنظر قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی های حایز اهمیت مجلس تراز انقلاب اسلامی، کارکردگرایی مبتنی بر اندیشه های نظام و رهبری می باشد، این مجلس از یک سو باید به نحو مطلوبی از نیازهای واقعی مردم شناخت داشته باشد، از سویی درک صحیحی از وضعیت فعلی جامعه داشته باشد و در انتها می بایست با بررسی جامع این شناخت و وضع قوانین کاربردی رفع این مشکلات را تسهیل و مطالبه کند.

دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه امام خامنه ای بین تقوای فردی و جمعی در حوزه کنش های سیاسی تمایز قایل می شوند و باعنایت به پیامدهای سترگ تقوای سیاسی و اجتماعی، تقوای جمعی را بسیار حایز اهمیت قلمداد می کنند، تصریح کرد: اجتناب از تأثیرپذیری از کشش های مادی یکی از رسالت های نمایندگان مجلس تراز انقلاب است،  به قول ایشان آن گمانی که تقوای لازم را ندارند و اهل معنویات نیستند و صرفاً برای نام و نشان و استفاده های شخصی این مسئولیت را می خواهند، لایق و شایسته این کار نیستند.

تقوا در عمل و گفتار از نشانه های یک نماینده مجلس در تراز انقلاب اسلامی است

وی با اشاره به دیگر نشانه های مهم نماینده مجلس در تراز انقلاب اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب در بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام و در خطبه های نماز جمعه بصراحت عنوان می فرمایند: "تقوا در مسایل شخصی یک حرف است، تقوا در مسائل اجتماعی و مسایل سیاسی و عمومی خیلی مشکل تر است، خیلی مهم تر است، خیلی اثرگذارتر است، ما نسبت به دوستانمان و نسبت به دشمنانمان چه می گوییم؟ اینجا تقوا اثر می گذارد.، ممکن است ما با یکی مخالف باشیم، دشمن باشیم، درباره او چگونه قضاوت می کنید؟ اگر قضاوت شما درباره آن کسی که با او مخالفید و با او دشمنید، غیر از آن چیزی باشند که در واقع وجود دارد، این تعدی از جاده ی تقواست."

حمیدیان افزود: همچنین مجلس تراز انقلاب اسلامی، مجلسی ارزش مدار است، مجلسی که بواقع به شعارهای مقدس و ارزش های اصیل معتقد و وفادار است و منافات بین اگرهای پیشرفت و سازندگی وارزش مداری و انقلابی گری نمی بیند.

وی با بیان اهمیت توجه به بیانات رهبری در انتخاب فرد اصلح، بیان کرد: رهبری بصراحت عنوان می فرمایند: "هرکس به نام سازندگی، ارزش های  انقلابی را مورد بی اعتنایی قرار دهد در دعوی سازندگی نیز دچار خطا و توهم است و هرکس به این عنوان که امروز روز عمل است، شعارهای درخشان انقلاب را تحقیر کند مانند کسی است که بر سر شاخه نشسته و بن می برد." 

حمیدیان ادامه داد: مجلس تراز انقلاب اسلامی مجلسی وفادار به اسلام ناب و انقلاب است، آیت ا... خامنه ای نخستین رسالت مجلس را در حوزه جهت گیری همگرایی با  هدف ها، شعارها و ارزش های متعالی اسلام تلقی می کند.

مجلس در تراز انقلاب مانع انحراف و فتنه زداست

وی با اشاره به اینکه رخنه جریانات مبتنی بر انحراف و فتنه در بخش هایی  از پیکره نظام تصمیم گیری کشور در مقاطع حساس اخیر حایز اهمیت و نگران کننده است، اذعان کرد: مجلس تراز انقلاب اسلامی مانع انحراف و فتنه زداست، جریان نفاق سعی در تحریف شاخص های انقلابی گری داشته و بی گمان خواستار تغییر هویت انقلاب است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در حقیقت اگر بخواهیم ارتباطی بین مجلس تراز انقلاب و گفتمان امام راحل را مصور نماییم، با قاطعیت می توان عنوان کرد که مجلس تراز مولود اندیشه اسلامی امام راحل است، این ساختار در شکل ایده آل آن نه تضمین کننده خط امام و رهبری است بلکه در پی مصونیت بخشی به مجموعه حاکمیتی نظام از آفات ناشی از نفاق، فتنه و انحراف می باشد.

وی تصریح کرد: در واقع مجلس تراز انقلاب اسلامی علاوه بر ساختار دموکراتیک و پویا در حوزه قانونگذاری که حداقل مطالبات از این ساختار تقنینی است در نظام اسلامی لزوماً می بایست عصاره ملت و انقلاب بوده و حامل و عامل گفتمان انقلاب قلمدا شود، مجلس مدنظر حاکمیت اسلامی، پایگاه مستحکم دفاع از اسلام و انقلاب است و مانع و رادع بروز جریانات انحراف، فتنه و نفاق محسوب می شود، مجلسی که کارگزارانش آراسته به تقوای جمعی بوده و به اسلام ناب و ارزش های انقلاب علیرغم پیشرفت مداری وفادارند.  

حمیدیان با تاکید بر اینکه مردم باید خود مجلسی در تراز انقلاب اسلامی را تشکیل دهند، گفت: در واقع تحقق این مطالبات بجا از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی می تواند سبب ساز مشارکت منفعلانه یا فعالانه در انتخابات آتی قلمداد گردد، در مقطع فعلی مهم ترین رسالت نمایندگان مجلس بسترسازی نقش آفرینی جریانات سیاسی در گسترش حضور مردم در انتخابات، تلاش مضاعف در راستای کاهش معضلات، مدنظر قراردادن مطالبات مردمی در سبد آرمان های حزبی و جناحی و بازنگری در برخی راهبردهای تقنینی و اجرایی محسوب می شود.

دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به اینکه مجلس آتی ضرورت دارد تا با هدف تسریع در تحقق اهداف انقلاب چهل ساله و گام بزرگ دوم اقدامات عملیاتی مبتنی بر امیدمحوری را مطمح نظر قرار دهد، تصریح کرد: اقداماتی که با هدف اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالش هاو شکست مستکبران، جوان باوری و محوریت بخشی به این نیروی عظیم در راستای تحقق نظام پیشرفته اسلامی کاهش نیازمندی های مادی کشور با رویکرد توسعه خودکفایی و ظرفیت سازی انسانی با اولویت قراردادن زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی بازتعریف و ارزشیابی می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۸۲۸


ارسال