پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
آخرین وضعیت جوی در جنوب شرق کشور؛
جدال باران و خاک در آسمان سیستان وبلوچستان/وزش باد‌های شدید ادامه دارد
 
بافعالیت سامانه بارشی از دوشنبه شب در سیستان وبلوچستان باد شدید همراه با گرد و خاک و باران آسمان استان را فرا گرفته است.
به گزارش عصرهامون، با آغاز فعاليت سامانه بارشی که از روز گذشته تاکنون مناطق مختلف سیستان وبلوچستان را در برگرفته است علاوه بر طغیان رودخانه های فصلی برخی از محورهای مواصلاتی در استان نیز مسدود شد.

همچنین در پی حجم بارندگی شدید شب گذشته و بامداد امروز در شهرستان دلگان علاوه بر تعطیلی کلیه مقاطع تحصیلی چهار محور مواصلاتی دلگان به ایرانشهر، محور شهر چگردک به چاه اسحق بخش جلگه، دلگان به زهکلوت رودبار جنوب کرمان و محور بزمان- ایرانشهر نیز مسدود شد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان وبلوچستان نیز با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی دیشب و بامداد امروز به اوج خود رسید، گفت: در ۴۲ ایستگاه هواشناسی استان بارندگی ثبت شد که بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی بیشترین بارش‌ها در ایستگاه‌های سنیب خاش با ۷۹، تمندان خاش ۲۶.۵، الله آباد پبی زاهدان ۲۶، کوشه خاش۲۰.۵ ، شهر دلگان 17 میلی متر و خیرآباد بالا زاهدان ۱۷ میلی‌متر بوده است.

به گفته این مقام مسئول، از دیشب بر سرعت وزش باد در زاهدان افزوده شده به طوری که بیشینه سرعت آن به حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را کاهش داد. 
 
عباسعلی ارجمندی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز در تماسی که خبرنگار ما با وی داشت، افزود: شهروندان با توجه به هشدار سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیر سیلاب‌های فصلی جدا خودداری کنند.

مجید خواجه زاده، رئیس اداره هواشناسی شهرستان ایرانشهر نیز در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: پیش بینی می شود وزش باد و بارندگی در محورهای مواصلاتی ایرانشهر-بم سبب ایجاد گرد و غبار و کاهش شعاع دید رانندگان شود که در این راستا می طلبد رانندگان جوانب احتیاط را مدنظر داشته باشند.

 همچنین بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان محور زاهدان- بم از کیلومتر 130 الی 180 دارای طوفان گرد و خاک و کاهش میدان دید است و تردد با رعایت جوانب احتیاط صورت می گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۸۴۳


ارسال