شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 14 برابر حد مجاز رسید
 
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید که از روز سه شنبه در شمال استان آغاز شد و تا دیشب ادامه داشت، سبب شد تا بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل در این مدت به 2136 میکروگرم بر مترمکعب، معادل 14 برابر حد مجاز برسد
محمود دیانتی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: علاوه بر زابل، وزش باد شدید و گردوخاک و گردوغبار گسترده در برخی شهرستان های شمالی استان نظیر زهک، هامون، و... روی داد.
وی با بیان اینکه وزش باد در زاهدان و برخی نواحی مرکزی چند روز زودتر از شمال استان آغاز شده است، گفت: وزش این باد در شبانه روز گذشته به اوج خود رسید به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان به 23 متر بر ثانیه معادل 83 کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی را به محدوده 2000 متر رساند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان ادامه داد: وزش باد در برخی نقاط با توفان گردوخاک لحظه ای نیز همراه شد به طوریکه شعاع دید افقی نیز به شدت کاهش یافت و در برخی محورهای مواصلاتی مانند نصرت آباد بم این کاهش دید قابل توجه بوده است.

دیانتی افزود: از نیمه های شب گذشته از شدت وزش باد در اکثر نواحی استان کاسته شد اما امروز وزش باد متوسط شمالی در نوار شرقی استان جریان خواهد داشت که مهمترین پیامد آن ریزش هوای سرد و کاهش دمای هواست.

وی تصریح کرد: طی چند روز آینده کاهش دما و سرمای شبانه مهمترین پدیده نواحی نیمه شمالی استان است که انتظار  می رود تا اوایل هفته آینده ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۸۷۶


ارسال