يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
انتخابات پیش رو نمایشی از اقتدار ایران اسلامی است/مردم باید با آگاهی فرد اصلح را انتخاب کنند
 
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو نمایشی از اقتدار ایران اسلامی است بر لزوم حضور پرشور مردم در این انتخابات تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام سید خلیل حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تشکر از مردم ولایت مدار استان برای حضور حماسی در راهپیمایی 22 بهمن بیان کرد: حضور معنادار مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال پیامهای مهمی به همراه داشت، مردمی که با تمام گرفتاری ها و مشکلات بازهم پای نظام و انقلاب ایستاده اند و مانندشان در هیچ کجای این کره خاکی یافت نمی شود.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: در اینگونه مراسمات همانگونه که رهبری معظم انقلاب هم فرموده اند حضور هر یک نفر هم تاثیرگذار است، چه در عرصه راهپیمایی و چه در عرصه انتخابات که دیدیم مردم ایران  با حضور خود پیام های مهمی را به دشمنان رساندند.

وی ادامه داد: در طول این 41 سال همواره دشمنان تلاش کردند که شاید بتوانند حضور شما مردم را کمرنگ تر کنند اما شما گول تبلیغات را نخوردید و حضور شما این پیام را به دشمن داد که در شرایط حساس کنونی را خوب می فهمیم و پای اعتقادات و خون مقدس شهدایمان تا آخرین نفر و تا آخرین قطره خونمان ایستاده ایم.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به دیگر پیام شما مردم به مسئولان نظام بود، گفت: پیام دیگر شما برای مسئولین بود تا قدر این مردم خوب و فهیم را بدانند و برای مرتفع شدن مشکلات ایران با تمام توان تلاش کنند و باید شما مسئولان در خدمت بیشتر به این مردم لحظه ای کوتاهی نکنید و قدردان باشید

وی ادامه داد: مسئولان باید از این فرصتی که خدای متعال به آنها داده که در خدمت این مردم باشند خوب استفاده کنند اما مهمترین پیام این حرکت توفنده شما مردم در راهپیمایی 22 بهمن به رهبر عزیز انقلاب است.

حسینی در ادامه بیان کرد: شما در این راهپیمایی این پیام را به رهبری دادید که ای رهبر عزیز شما تنها نیستید و ما مردم ایران پیر و جوان، زن و مرد، لحظه ای شما را تنها نخواهیم گذاشت و درواقع ما قدر شما را می دانیم و پشت سر شما و گوش به فرمانتان تا آخر ایستاده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های نظام پس از انقلاب اسلامی و مقایسه با دوران قبل از آن تصریح کرد: گرچه مقایسه پیشرفت های نظام با دوران طاغوت اصلا درست نیست اما مردم ما باید بدانند با وجود اینکه 8 سال جنگ ظالمانه به ما تحمیل شد اما کشور ما توانست امروز با قدرت در تمامی عرصه های اقتصادی، فرهنگی، نظامی و ... پیشرفت های بسیاری داشته باشد.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: پس از راهپیمایی 22 بهمن، مسئله ای که ما پیش رو داریم مسئله انتخابات است، البته ما ما در انتخابات کلام رهبر معظم انقلاب را داریم و همانطور که ایشان فرمودند شرکت در انتخابات هم تکلیف است و هم حق است.

وی ادامه داد: هر کسی که شرایط قانونی حضور در انتخابات را دارد واجب شرعی است که در انتخابات شرکت کند یعنی خدای ناکرده اگر در انتخابات شرکت نکرد به یک امر واجب عمل نکرده است و با وجود اینکه در این چند ماه اخیر دشمنان خیلی تلاش کردند تا شما مردم را از شرکت در انتخابات دل سرد کنند اما این وظیفه بر دوش همه ماست تا مانند همیشه در صحنه حاضر باشیم و افراد اصلح که توان بالایی داشته باشند و دیندار و معتقد به نظام باشند را انتخاب کنیم.

حجت الاسلام حسینی در ادامه با اشاره به تولد حضرت زهرا(س) و روز زن بیان کرد: زن مسلمان نقش بی‌بدیلی در جامعه اسلامی هم به عنوان مادر و هم به عنوان همسر بازی می کند و مادران در تربیت جامعه انسانی و شکل گیری شخصیت انسانی نقش بسیار مهمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ که می نگریم می بینیم مادران بزرگ هستند که می توانند در دامانشان امام حسین(ع) و دیگر امامان معصوم و همچنین شهدایی چون شهید بهشتی، شهید سلیمانی و دیگر شهدا را بپرورانند و تربیت کند و درواقع هر مادری نمی تواند شهید تربیت کند و این جایگاه مهم مادران و همسران در جامعه را به اثبات می رساند.

به نمایش گذاشتن بزرگ ترین پیاده روی تاریخ بشریت به برکت مجاهدت های حاج قاسم

حجت السلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به برگزاری با شکوه و با عظمت راهپیمایی 22 بهمن در ایران اسلامی، بیان کرد:ملت شریف ایران هرساله با راه اندازی رفراندوم در 22 بهمن با آرمان های امام راحل (ره)، شهدا و مقام معظم رهبری بیعت می کنند.
وی افزود: پاسخ ما به دشمن است است که دشمن احمق و بی بصیرت آیا رفراندوم ملت جمهوری اسلامی ایران را هرساله در 22 بهمن نمی بینید و یا اینکه چشم بصریت ندارید؟
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد: ملت ایران در تشیع پیکر پاک شهید سردار سلیمانی سرباز ولایت با حضور میلیونی بار دیگر رفراندوم خود را به نمایش گذاشتند.
 
حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار با بیان اینکه سردار سلیمانی همان سرباز ولایت است که در نبرد با داعش جان فشانی کرد، ادامه داد: ترامپ و حامیانش فکر می کردند که با ترور سردار سلیمانی جمهوری اسلامی ایران قدرت مبارزه با داعش و آنها را ندارد اما بدانند هر ایرانی یک سردار سلیمانی است.
 
وی خاطر نشان کرد: به برکت مجاهدت رزمندگانی همچون حاج قاسم سلیمانی هر ساله بزرگ ترین پیاده روی تاریخ بشریت را در اربعین به نمایش می گذاریم. 
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: با آینده نگری و پرچم داری و سکان داری مقام معظم رهبری از این نظام و ولایت سقوط و افول آمریکای جنایت کار نزدیک است. 
 
حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار خاطر نشان کرد: اگر با ترور سردار سلیمانی قلب هایمان مالامال از درد و اندوه و حزن است اما دشمن بداند سربازان آمریکایی هر کجا باشند در امان نخواهند بود. 
 
وی با اشاره به قرائت وصیت نامه سردار سلیمانی توسط سردار قاآنی، تصریح کرد: شهید سپهپد حاج قاسم سلیمانی آنچنان ولی فقیه خود را شناخته بود که جان خود را در مسیر ولایت تسلیم کرد. 

 مردم با شرکت در انتخابات روحیه تنفر و انزجار خود را به غربی ها اثبات می کنند

محمد تقی افضلی تبار، امام جمعه موقت ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در بین نمازگزاران اهل تشیع در مصلی فاطمه الزهرا بیان کرد: بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان، فرزندان با محبت و همسران با وفا؛ این روز به یُمن زاد روز بانوی نمونه اسلام، فاطمه زهرا ( س) روز مادر نام گرفته است.

وی افزود: این بانوی بزرگوار با تمام وجود خود حامی ولایت بود تا جایی که جان نازنین و شریف خود را در این راه از دست داد.

امام جمعه موقت ایرانشهر ادامه داد: کسب روزی حلال توسط مردان و مدیریت خانه، خانواده به وسیله زنان جهاد در راه خدا محسوب می شود.

وی عنوان کرد: شرکت در انتخابات در امت اسلامی وظیفه شرعی و واجب دینی است و هر فرد وظیفه دارد تکلیفش را به نحو احسن انجام دهد.

این خطیب جمعه تصریح کرد: ملت ایران با شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه ۹۸ به دشمنان نظام و اسلام اعلام می کنند که حامی و پشتیبان، ولایت فقیه هستند؛ از غربی ها و غرب گرایی ها پیروی نمی کنند.

وی خاطر نشان کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی در وصیت نامه خود با اشاره به ولی فقیه، به مردم خطاب کرده که هوادار این فرد صالح خدا باشید که مظلومیت ایشان از صالح بودنشان بیشتر است.

انتخابات پیش رو حساسیت بالایی دارد

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرعلی اکبر گفت: به محض اتمام انتخابات واعلام نتایج باید رقابت تبدیل به رفاقت شود وهمه نامزدهای محترم درکنار آن بزرگواری که راهی مجلس شورای اسلامی میشود باشند و کمکش کنند برنامه های مدنظرشان را به او بدهند.

وی افزود: پیروز واقعی انتخابات کسی هست که در تمام مراحل تقوای انتخاباتی را رعایت کند و رعایت حقوق مردم و انصاف واخلاق را داشته باشد

وی بیان داشت: این انتخابات حساسیت بسیار بالایی دارد و رای هرفرد ازشما مردم در تعیین سرنوشت انقلاب اسلامی وحل شدن یا نشدن مشکلات کشور تاثیر مستقیم دارد بنابراین باید برای انتخاب فرد اصلح وقت گذاشت تحقیق و بررسی کرد.

حجت الاسلام اشرافیان گفت: رای باید آگاهانه، مدبرانه وخدا محور باشد، اگر کسانی را ازقبل براساس یک تعارفات ورفاقتها و...درذهن انتخاب کرده ایم ولی منطبق با معیارهای رهبری و در تراز جمهوری اسلامی نیستند باید کنار بگذاریم.

وی همچنین بیان داشت: چند حرکت ناپسند در دوره های قبلی انتخابات ازمردم به ما گزارش میشد که بعضی ستادها برای کسب رأی بیشتر انجام میدادند ازکارتهای هدیه و غذا گرفته تاقسم دادن مردم در حالت اکراه که نه این پول و غذاپاک است و نه آن سوگند نافذ است.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: اگرکسی چنین سوگندی خورده که حتما باید به فلانی رای بدهد و میداند که او لایق این امانت خون شهدا نیست بداند اصل این سوگند نافذ نیست وباید برخلاف آن عمل کند.

وی گفت: نماینده ای که بخواهد با هرقیمتی وارد مجلس بشود باهرقیمتی هم سعی می‌کند به خواسته شخصی خودش برسد .

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گسترده بود

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان دلگان بیان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال باشکوه و گسترده بوده است.

امام جمعه دلگان در ادامه گفت: مردم در این چهل و یک سال پس از پیروزی انقلاب، همیشه حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده اند و هیچگاه میدان را خالی نکرده اند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین سالروز میلاد امام خمینی (ره) ، عنوان کرد: پس از انقلاب اسلامی، سالروز میلاد این بانوی گرامی اسلامی در تقویم کشورمان به عنوان روز مادر و زن نامگذاری شده است.

حجت الاسلام بامری با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) الگو و اسوه تمام بانوان مسلمان است، افزود: عفت، پاكدامني، تقويت علم، مبارزه با ستم، مربي بودن، تربيت فرزندان و حفظ فضايل خانوادگي از ویژگی های برجسته این بانو است.

امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: بقاي نسل پيامبر از وجود حضرت فاطمه زهرا (س) است و اين را بسياري از مفسران ضمن تفسير سوره كوثر بيان كرده اند. 


انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۰۹۰۳


ارسال