گردوخاک طوفان کویر لوت دید افقی زاهدان را به 600 متر کاهش داد

26 بهمن 1398 ساعت 15:46

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و طوفان گردوخاک در نواحی مرکزی کشور و کویر لوت سبب ایجاد توده گردوغبار کرد که این توده پس از نقوذ به استان شعاع دید افقی در زاهدان را به 600 متر کاهش داد.


محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: وزش باد شدید و گردوخاک در نواحی مرکزی کشور به ویژه بخش هایی از استان کرمان سبب تشکیل توده عظیم گردوغبار شد که رفته رفته به سیستان و بلوچستان و نواحی مرکزی نفوذ کرد.

وی ادامه داد: وزش این باد شدید پیش از ظهر امروز بخش های زیادی از استان کرمان را تحت تأثیر قرار داد و شعاع دید افقی در شهداد کرمان را به 500 مترکاهش داده است. این شرایط به تدریج به سیستان و بلوچستان تسری یافت به طوریکه هم اکنون شعاع دید افقی در زاهدان به 600 متر رسیده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان وبلوچستان ادامه داد: در میرجاوه و نصرت آباد نیز شعاع دید افقی به دلیل نفوذ گردوغبار به ترتیب به 5000 و 6000 متر کاهش یافته است.

حیدری در بخش دیگری گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از دوشنبه افزایش دما در سطح استان پیش بینی می شود. 

وی اضافه کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه ، آسمان استان ابری خواهد بود و روز های سه شنبه و چهارشنبه در نوار شرقی استان وزش باد متوسط انتظار می رود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 120938

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/120938/گردوخاک-طوفان-کویر-لوت-دید-افقی-زاهدان-600-متر-کاهش

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/