شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
در آستانه انتخابات انجام شود؛
لزوم پرهیز از پررنگ شدن مباحث قومی و قبیله ای در انتخابات
 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان این که در بحث انتخابات رعایت اخلاق و قوانین نظام اسلامی باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: داوطلبین کاندیدای مجلس شورای اسلامی از ایجاد فضا تشنج آور بین مردم خودداری کنند.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی عبدالصمد دامنی در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: پس از تائیدیه شورای نگهبان و سپس با رای مردم وقتی یک داوطلب کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی، پست و جایگاهی را می گیرد، در واقع این مقام یک امانت بسیار گرانبها در نزد وی است.
 
وی افزود: مردم با آگاهی کامل نسبت به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و با انتخابی هوشمندانه زمینه اعتلای جامعه را فراهم کنند.
 
 
مدیر حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر ادامه داد: اگر پست ها و مقامات کشوری، به افراد شایسته و خدمتگزار مردم واگذار شوند، از این امر می توان انتظار بازخورد مناسب و به موقع را داشت. یکی از وظایف اصلی نماینده مجلس دفاع از حقوق مردم می باشد.
 
 
وی با بیان این که پرداختن به مسائل قومیتی و ایجاد اختلاف با هر عنوان حرام است؛ تصریح کرد: اختلاف زبانی و قومیتی از نشانه‌های خداوندی است که باید قدردان آن باشیم و نباید در راه شر برای حصول مقاصد و منافع شخصی، دنیایی خود از آن ها سوء استفاده کنیم.
 
 
این خطیب جمعه عنوان کرد: کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی باید از ورود به عرصه تخریب های جناحی، قومی، مذهبی و فردی رقبای انتخاباتی به شدت پرهیز کنند و از ایجاد فضا تشنج آور خودداری کنند.
 
وی اضافه کرد: بهتر است نامزدها فعالیت های انتخاباتی خود را در محیطی سالم و آرام انجام دهند تا مردم برای حضور در پای صندوق رای تشویق و ترغیب شوند.
 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهرخاطر نشان کرد: هدف انتخابات مشاركت آگاهانه مردم در تصميم سازي و سرنوشت كشور است و در جريان تبليغات انتخابات همه بايد پاسدار حريم اسلام و آرمان هاي ناب انقلاب اسلامي باشند.
 
 
وی با اشاره به این که مردم باید برای شرکت در انتخابات و انتخاب صحیح کاندیدا احساس مسئولیت کنند و این یک وظیفه شرعی است، گفت: یکی از نشانه های تعهد به نظام اسلامی حضور در پای صندوق های رای می باشد که یکی از مهم ترین کارهای مشارکتی برای تائید نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۱۲


ارسال