شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
امسال بیش‌از 54هزار واحد خون در سیستان و بلوچستان اهدا شده است
 
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: 54 هزار و 730 واحد خون در 11 ماهه امسال از سوی مردم خیر و نوعدوست این استان اهدا شده است.
به گزارش عصرهامون ؛ سهیلا خسروی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: از ابتدای سال جاری بیش از 70 هزارنفر به پایگاه‌ها و مراکز سازمان انتقال خون در سراسر استان مراجعه کرده و تعداد 54 هزار و 730 واحد خون اهدا کرده اند که از این تعداد 3 هزار و 669 نفر زن و 51 هزار و 61 نفر مرد بودند.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به اینکه این مقدار تنها 60 درصد نیاز استان را تحت پوشش قرار می دهد افزود: بیشترین گروه خونی اهدایی +O با 18 هزار و 806 نفر بوده است.

وی ادامه داد: متوسط مصرف ماهانه استان ۱۱ هزارو 637 واحد خون و فرآورده خونی است.

خسروی با اشاره به اینکه کمبود خون در استان توسط پایگاه های معین در سطح کشور تامین می شود، تصریح کرد: از ابتدای امسال بیش از 39 هزار واحد خون از استانهای تهران، بیرجند، بجنورد و اصفهان تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف بهمن ماه سال جاری کلیه فراورده های خونی بیش از 10 هزار واحد بوده است، ادامه داد:بالغ بر سه هزار و ۲۴۰ نفر بیمار تالاسمی در سیستان و بلوچستان نیازمند دریافت خون هستند که ۶۸ درصد مصرف خون مربوط به این بخش است.

خسروی درپایان خاطرنشان کرد: در فصول سرد سال با توجه به افزایش بیماری‌های عفونی از جمله سرماخوردگی و شروع مدارس و مشغولیت کارمندان و خانواده‌ها اهدای خون بصورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۶۹


ارسال