يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان؛
بازگشایی سامانه مسکن ملی تا تکمیل ظرفیت در سیستان و بلوچستان/تنها 50درصد از واجدین شرایط ثبت نامشان را کامل کردند
 
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: تنها 50 درصد از واجدین شرایط طرح مسکن ملی در استان مدارک مورد نیاز را تحویل داده و ثبت نامشان را کامل کردند.
ابوالفضل مهدیار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به پایان زمان تکمیل فرآیند ثبت نام مسکن ملی در سیستان و بلوچستان، بیان کرد: از 16 بهمن ثبت نام متقاضیان طرح مسکن ملی در سیستان و بلوچستان آغاز شده و قرار بود تا 24 بهمن نیز ادامه داشته باشد اما این زمان با توجه به جاماندن تعدادی از متقاضیان تا روز 28 بهمن ماه تمدید شد.

وی افزود: در این مدت بیش از 2هزار نفر از افراد واجد شرایطی که در مرحله اول ثبت نام تاییید شده و پیامک برای آنان ارسال شده بود به مراکز مشخص شده مراجعه کرده و اقدام به تکمیل فرایند ثبت نام خود کردند.

معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه زمان تحویل مدارک باز هم تمدید خواهد شد، گفت: از مجموع 7هزار و 656 نفر ثبت نامی در دو شهر بزرگ زاهدان و زابل برای 4هزار و 321 نفر پیامک تایید ارسال شده بود که با توجه به اینکه هنوز هم بیش از نیمی از افراد تایید شده برای تحویل مدارک و تکمیل فرایند ثبت نامی مراجعه نکرده اند احتمال تمدید مجدد زمان تحویل مدارک در اسفند ماه وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی افراد در این مدت به دلیل مشغله کاری و یا مسافرت نتوانسته اند فرایند ثبت نام خود را کامل کند این مدت تمدید خواهد شد اما شهروندان باید توجه کنند که اگر فردی در این بازه زمانی ثبت نام خود را کامل نکند به طور کلی حذف شده و جایگزین خواهد شد.

مهدیار با بیان این مطلب که سامانه مسکن ملی برای ثبت نام مجدد و تکمیل ظرفیت باز خواهد شد، اذعان کرد: بسیاری از افرادی که در مرحله اول ثبت نام کرده بودند یا تایید نشده و یا بنا بر عدم تکمیل مدارک حذف شده اند باید جایگزین شوند و به همین منظور سامانه مسکن ملی به زودی برای ثبت نام باز خواهد شد.

معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ثبت نام واجدین شرایط مسکن ملی تا زمان افتتاح حساب و تکمیل وجه مورد نیاز کامل نشیت چرا که ودیعه 40 تا 50 میلیونی در زاهدان و 30میلیونی در دیگر شهرهای استان از الزامات ثبت نام در طرح مسکن ملی است تا مشخص شود فرد متقاضی توان مالی برای این طرح را دارد و اگر کسی نتواند این مبلغ را تهیه کند نیز حذف می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه هنوز زمان ثبت نام مجدد مشخص نشده است، تصریح کرد:  به زودی برای اطلاع مردم عزیز سیستان و بلوچستان تاریخ دقیق ثبت نام جاماندگان مسکن ملی اطلاع رسانی خواهد شد، مردم از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند زمین به تعداد کافی وجود داشته و حتی اگر ده بار طول بکشه بازهم سامانه برای تکمیل ظرفیت متقاضیان باز خواهد شد و ما نیز تا پایان عملیات ثبت نام برای آخرین نفر پیگیر هستیم.
 

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۷۸


ارسال