شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: دانش آموزان یکی از میهمانان همیشگی موزه حیات وحش استان در جهت آموزش های زیست محیطی هستند.
وحید پیرمردان در گفت وگو با عصرهامون، با بیان اینکه موزه حیات وحش سیستان و بلوچستان دانشگاهی به وسعت طبیعت استان است گفت: موزه حیات وحش و تنوع زیستی استان واقع در محل این اداره کل با تنوع بالایی از تاکسیدرمی گونه های حیات وحش استان و حضور کارشناسان خبره بمنظور راهنمایی و آموزش به مخاطبان یکی از ابزارهای موثر در شناخت اقشار مختلف مردم از محیط زیست، طبیعت، گونه های جانوری و اهمیت آنها در زندگی روزمره و ماشینی امروز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: از همان ابتدایی ترین روزهای سال جاری(98) تا کنون دهها مدرسه در سطوح دبستان و متوسطه پسرانه و دخترانه و حتی مراکز پیش دبستانی در چندین نوبت از موزه حیات وحش استان بازدید کرده و موضوعات مهم محیط زیستی را آموزش دیده اند.

پورمردان ادامه داد: در قالب بازدیدهای محیط زیستی از موزه و همچنین برنامه های آموزشی با حضور کارشناسان محیط زیست در محل مدارس و کلاس های درس امسال برنامه جامع دانش آموزان همیار محیط زیست با شعار همیار کوچک-تأثیر بزرگ انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برنامه همیار کوچک-تأثیر بزرگ با آموزش های مختلف و متفاوت به دانش آموزان در سطوح مختلف، این همراهان صادق را به همیاران محیط زیست در میان خانواده هایشان تبدیل کرده تا با این آموزش، فرهنگ محیط زیستی و حفظ و حراست از طبیعت و حیات وحش در خانواده های استان از طریق این همیاران کوچک گسترش یابد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۹۱


ارسال