يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
سامانه سنجش از راه دور رصد مزارع راه‌اندازی می‌شود
 
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که سامانه سنجش از راه دور عملیات داشت‏، برداشت و رصد مزارع به صورت پایلوت در چند استان کشور راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل اسفندیاری‌پور در هفتاد و چهارمین جلسه کمیته فنی گندم که امروز از طریق ویدئو کنفرانس در سالن جلسات شهیدان نعمتی جم برگزار شد، افزود: برنامه کمیته فنی بذر لازم است در دستور کار استان‌ها قرار گیرد و برنامه پایش و پیش‌آگاهی مزارع نیز مرتب تحت کنترل باشد.
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: ضروری است اطلاعات گندمکاران در سامانه پهنه‌بندی به صورت دقیق و کامل ثبت شود.
وی با اشاره به این که اعتبار برای تامین ادوات مورد نیاز در نظر گرفته شده است، افزود: این اعتبارات باید در قالب کارنده‌های روی پشته، کشت مستقیم و با تاکید بر بهره‌برداری برای راننده‌های حرفه‌ای تخصیص یابد.
اسفندیاری پور افزود: سامانه سنجش از راه دور عملیات داشت و برداشت و رصد مزارع با همکاری دفتر فناوری آمار و اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی به صورت پایلوت در چند استان کشور راه‌اندازی می‌شود و لازم است استان‌ها در این زمینه همکاری کنند.
در ادامه این نشست، گزارش اقدامات انجام شده در خصوص تدارک سموم علف‌کش، حشره‌کش، قارچ‌کش و شبکه‌های مراقبت، پایش و پیش‌آگاهی توسط سرافرازی معاون سازمان حفظ نباتات، گزارش تدارک کود‌های شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه به تفکیک استان‌ها توسط ملازاده معاون شرکت خدمات حمایتی و جبرییلی از سازمان مرکزی تعاون روستایی و همچنین گزارش مقایسه ارزیابی و اقتصادی فرآوری بذر گندم در سامانه‌های داخلی و وارداتی به منظور بهبود فرآوری بذر کشور توسط گازر محقق موسسه تحقیقات فنی و مهندسی ارائه شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۰۹۹


ارسال