دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
یادداشت؛
انتخابات پیش رو، ماراتن جوانان پرانرژی و کم تجربه با پیران کم بنیه و کارکشته
 
باید مردم ما از تفکرات سنتی صِرف، بیرون آیند و برای ساختن آینده، حتی اگر شده، هزینه ی سعی و خطای انتخاب جوانان و بانوان را هم اکنون بپردازند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ عباس نورزائی کارشناس ارشد مدیریت روستایی طی یادداشتی نوشت:

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، شاهد آنیم که بر تعداد جوانان و زنانی که خود را در معرض انتخاب گذاشته اند، افزوده شده است. این خود بارقه ای از امید به تغییر در نظام اجتماعی استان است.
در همه ی حوزه های انتخابیه از چابهار و ایرانشهر تا زاهدان و سیستان، شاهد چنین تحولی در افکار عمومی هستیم.
تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه ی گام دوم بر محور به میدان آمدن این قشر از جامعه می‌چرخد. باید نوسازی فکری در جامعه صورت گیرد، باید نیروسازی و گردش نخبگان، عملیاتی شود.
در بین کاندیداهای مورد تایید مجامع مذهبی نیز صرف نظر از نوع گرایش سیاسی شان در شهر زاهدان، دو تن از جوانان پرتحرک دیده می شوند و در سیستان نیز خبرها حاکی از اقبال مردم به جوانان، بیشتر از سالمندان کم حال دارد.
زنان جامعه ی ما نیز هم از اهل سنت، هم شیعیان، در این دوره جرات و جسارت بیشتری برای حضور یافته اند که این خود گویای باز شدن فضای اجتماعی و سیاسی استان برای آنان می باشد.
باید مردم ما از تفکرات سنتی صِرف، بیرون آیند و برای ساختن آینده، حتی اگر شده، هزینه ی سعی و خطای انتخاب جوانان و بانوان را هم اکنون بپردازند.
اینکه بر انتخاب یک یا دو نفر سالمند با تجربه و مشهور در شهرهای استان توسط معدودی افراد با زیربناهای فکری امیرکبیرسازی تاکید شود، فرصت سوزی برای نسل های جدید و آینده است و نباید شرایطی فراهم کنیم که این پیران دلسوزی که تا به حال حیثیت اجتماعی و سیاسی خود را خوب حفظ کرده اند، در اثر کهنگی و دلزدگی نسل جدید، از صفحه ی اذهان نسل آینده، به کلی محو شوند.
از این بزرگان و وجیهان جامعه، باید به عنوان پشتوانه ی جوانان نورس اجتماعی و سیاسی بهره برد.
امید داریم که خصوصاً جوانان و رای اولی ها و بانوان استان به این مهم توجه کنند و بهترین های جوانان و بانوان استان را بر پیران مقدم داشته و تحولی در این پدیده ی اجتماعی و سیاسی بیافرینند.


انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۱۰۵


ارسال