پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یکی از قدیمی های شهر زاهدان گفت: شاید بهترین روزهای زندگی من، همین روزهای انقلاب اسلامی ایران بود و خاطراتش نیز برای من شیرین است چرا که چنان شور و شعفی در جوانان وجود داشت که می توانست خانه هم ظالمی را ویران کند.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از زاهدنیوز ؛ روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در سرتاسر ایران برای انقلابیون خاطره است و بازگوکردن این خاطرات می تواند برای نسل های بعدی زیبا باشد.

شهر زاهدان نیز یکی از مناطقی است که در روزهای انقلاب اسلامی درحال مبارزه با طاغوت بوده است، این موضوع را یکی از قدیمی های این شهر به خبرنگار ما می گوید: بهمن 57 در شهر زاهدان هم مانند تمامی نقاط کشور راهپیمایی انقلابی با حضور گسترده مردم از همه طبقات برگزار شد.

حسین راشکی ادامه داد: جمعیت زیادی در خیابان دکتر مصدق جمع شده بودند و برعلیه شاه شعار می دادند و عده ای نیز جلوی مسجد جامع شهر زاهدان تجمع کرده بودند.

وی افزود: ناگهان جمعیت دیگری به انقلابیون حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند و مردم به داخل مسجد جامع پناه بردند.

راشکی با اشاره به اینکه این افراد با حمایت مامورین دست به کشتار مردم زده بودند گفت: در آن روز تعداد زیادی از همشهریان ما چه سنی و چه شیعه، زخمی و شهید شدند و من یکی از افرادی بودم که زخمی ها را به بیمارستان کوروش یا همان خاتم الانبیا(ص) کنونی می رساندم.

وی خاطرنشان کرد: هرچه به روزهای پایانی بهمن ماه نزدیک تر میشدیم تظاهرات مردم هم باشکوه تر می شد و مامورین شاهنشاهی هم فشار بیشتری به انقلابیون می آوردند اما مردم زاهدان ایستادگی می کردند.

وی بیان کرد: در روز 22 بهمن نیز من به همراه خیل عظیمی از مردم در خیابان آزادی کنونی راهپیمایی باشکوهی برگزار کردیم اما کمتر کسانی می دانستند که امروز انقلاب ما پیروز شده است چرا که در روزهای بعدی نیز تجمعات و تظاهرات صورت می گرفت.

راشکی که در زمان پیروزی انقلاب 18 ساله بوده است، افزود: شاید بهترین روزهای زندگی من، همین روزهای انقلاب اسلامی ایران بود و خاطراتش نیز برای من شیرین است چرا که چنان شور و شعفی در جوانان وجود داشت که می توانست خانه هم ظالمی را ویران کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۱۱۶


ارسال