شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
حضور انواع پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در نوار ساحلی کنارک
 
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک گفت: پرندگان مهاجر در شهرستان ساحلی کنارک در فصل زمستان سرشماری شدند.
حسن ذاتی کیخا در گفت وگو با عصرهامون، گفت: همه ساله در فصل سرما، مهاجرت پرندگان از نقاط سردسیر به نقاط گرمسیر و بخصوص زیستگاه های شهرستان کنارک شروع می شود و در بسیاری از سایتها و زیستگاه های این شهرستان مستقر می شوند.

ذاتی کیخا افزود: زیستگاه های متنوع موجود درسواحل شهرستان کنارک شامل سواحل جزر و مدی، جنگل های مانگرو، زیستگاه های دریایی، زیستگاه های کوهستانی و صخره ای مأمنی را برای زمستان گذرانی جمعیت های مختلف پرندگان مهاجر فراهم کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک ادامه داد: با توجه به بارندگی های که در دیماه و اوایل بهمن ماه در این شهرستان شاهد بودیم و ورود سیلاب به مناطق و ایجاد برکه های آب  جمعیت پرندگان در منطقه پخش و کار سرشماری جمعیت آن ها برای محیط بانان و کارشناسان محیط زیست مشکل شد .

ذاتی کیخا عنوان داشت : با توجه به  دسترسی بسیار سخت به برخی از مناطق پس از سیل  بیش از 70 درصد زیستگاه های  پرندگان آبزی و کنارآبزی پایش و بیشترین جمعیت مشاهده شده مربوط به جمعیت باکلان بزرگ، انواع کاکایی و پلیکان پا خاکستری  بود.

وی ادامه داد: مهاجرت پرندگان فرصت مناسبي را براي علاقه‌مندان به پرنده‌ نگري فراهم مي‌آورد تا براي مشاهده پرندگان به صورت حرفه‌اي اقدام کنند؛ به طوریکه اين منطقه در فصل زمستان به يکي از قطب‌هاي پرنده‌ نگری تبديل مي‌شود که این موضوع می تواند زمینه ساز رونق صنعت گردشگری طبیعی در این شهرستان باشد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۱۸۱


ارسال