شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳
شور انتخاباتی با حضور بیش از 148 هزار رای اولی پای صندوق ها؛
توقع رای اولی های سیستان وبلوچستان از نمایندگان مجلس چیست؟
 
در حالی انگشت رای اولی های شیعه و سنی در پایتخت وحدت ایران اسلامی رنگ انتخاباتی به خود گرفت که امسال شاهد حضور ۱۴۸ هزارو ۳۹۰ نفر رای اولی در استان هستیم.
به گزارش عصرهامون، در حالی همه مردم باید در امور سیاسی کشور مشارکت داشته باشند که یکی از مهمترین این امور انتخابات است.

انتخابات تجلی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی و مظهر خاص و اراده ملت بزرگ ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود است.

در این عرصه اما واجدین شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه در سیستان وبلوچستان یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۱۴ نفر است که از این تعداد ۱۴۸ هزارو ۳۹۰ نفر رای محسوب می شوند.

همین تعداد افراد هستند که حضورشان پای صندوق های رای جلوه‌ای زیبا از اقتدار حضور  را به نمایش گذاشته و شور انتخاباتی را پای صندوق های رأی آورده اند.

حضور جوانان در عرصه‌های سیاسی و ملی نشان از پشتیبانی و حمایت از نظام و انقلاب است و جوانان کشور و به ویژه جوانان بهارستانی در تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور خود اعلام کردند که راه شهیدان و انقلاب ادامه خواهد داشت.

با این تفاسیر اما در حالی انگشت رای اولی های شیعه و سنی در پایتخت وحدت ایران اسلامی رنگ انتخاباتی به خود گرفت که انتظار آنها از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات مردم و اشتغالزایی برای جوانان است.

حرکت در خط رهبری مهمترین شاخصه انتخاب کاندید اصلح

فاطمه جهانتیغ نژآد یکی از جوانان رای اولی در حاشیه شرکت در یازدهمین مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: نمایندگان نباید وعده واهی برای اخذ رای بیشتر بدهند، همانطور که از نامشان پیداست باید دلسوز مردم و پیگیر مطالبه به حق آنان از مسئولان کشوری باشند.
 
وی شاخصه مهم انتخاب یک نماینده از دیگاه خود را حرکت در خط رهبری دانست و افزود: نماینده ای می تواند در مجلس کارایی و قدرت عمل داشته باشد که خود را مقید به رهبری و رهنمودهای ایشان بداند و در خط ولایت حرکت کند در غیر اینصورت هیچ کارایی برای مردم نخواهند داشت.
 
زبیده ریگی یکی دیگر از رای اولی های زاهدانی با بیان اینکه حضور آنان در عرصه مهمی همچون انتخابات و شرکت در پای صندوق های رای مشتی محکم بر دهان یاوه گویان نظام و انقلاب است، گفت: مجلس قوی مجلسی است که در برابر دشمنان بایستد و باعث عزت و افتخار برای ایران و ایرانیان باشد، مجلس قوی نمایندگانی می خواهد که صداقت و شفافیت را الویت خود قرار دهند و پیگیر مطالبات مردم باشند.

بیکاری مهمترین مشکل جامعه

آسیه بامری یکی دیگر از شهروندان رای اولی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه برای اولین بار در انتخابات شرکت می کند، گفت: شخصی را انتخاب می کنم که قبل از هر چیزی ایمان، تقوا و وجدان بیدار برای پاسخگویی به مردم را داشته باشد و همچنین از دانش بالایی برخوردار باشد که بتواند به موقع منافع ملی را بر منافع خود ترجیح دهد.

وی افزود: شخصی که کاندید نمایندگی برای مجلس شورای اسلامی می شود علاوه بر اینکه باید با وظایف خود آشنایی کامل داشته باشد، باید مشکلات اساسی مردم را هم مد نظر داشته باشد.

بامری با تاکید بر اینکه نماینده ای که به مجلس می رود باید عملکرد خود را روزانه برای مردم اعلام کند، عنوان کرد: نماینده مجلس با حضور در میان مردم نسبت به آسیب شناسی و رفع مشکلات جامعه اقدام کند، هم اکنون یکی از مهمترین معضلات  ومشکلات  جامعه بیکاری است که یک نماینده خوب می تواند در حوزه اشتغال  با تصویب قانون این معضل را بر طرف کند.
 

 
مرادی یکی دیگر از رای اولی ها در گفت وگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه من با شور و اشتیاق فراوان در انتخابات شرکت کرده ام،بیان کرد:یکی از وظایف بنده به عنوان یک ایرانی این است که در انتخابات شرکت و نماینده ای به مجلس بفرستد که در واقع بتواند برای مملکت ما قانون وضع کند و آن را به مرحله اجرا درآورد، این فرد بهتر است ملاک هایی همچون ایمان، تقوا و رسیدگی به افراد ناتوان و قشر ضعیف جامعه و هم اینکه درعمل پایین ترین قشر جامعه را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: نماینده خوب باید فردی باشد که پیرو اهل بیت (ع) و ولایت فقیه باشد یعنی آنگونه که امیر المومنین (ع) دلسوزانه مردم را زیر سایه حکومت اسلامی پناه داد و آنها را به سمت و سوی مدینه فاضله می کشاند عمل کند و قطعا چنین فردی هیچ گاه به فکر منافع شخصی اش نخواهد بود و مشکلات مردم مد نظرش می باشد.

وی ادامه داد: آنچه که  مردم می خواهند این است که نماینده انتخابی به فکر دردمندان باشد، بستر کار و تلاش را برای جوانان ایجاد و مشکلات ازدواج جوانان را مرتفع، صلح و امنیت را برقرار، و احکام اسلامی را بدرستی اجرا کند، یعنی آنگونه که باید در جامعه به صورت عملی مشاهده شود و قطعا خیلی از بزهکاری ها در جامعه از بین برود.

 هر رای جوانان در انتخابات تیری بر قلب دشمن است

 

 
مجتبی مهدوی یکی از رای اولی های شمال استان در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه امروز روز بزرگی برای ملت ایران به خصوص جوانان است، افزود: هر رای ما به منزله تیری در دل دشمنان اسلام است که باعث عزت و سربلندی انقلاب اسلامی خواهد شد.
 
نا امیدی دشمن با حضور رای اولی های بلوچ در شعب اخذ رأی

سمانه دادره یکی از جوانان رای اولی در شهرستان سراوان گفت: به عنوان رای اولی در پای صندوق های رای تو دهنی محکم به قاتلان شهید سپهپد حاج قاسم سلیمانی خواهم زد و از اینکه در سرنوشت کشور خود سهیم هستم بسیار خوشحال می باشم.

وی بیان کرد: با انتخاب اصلح می توانیم یک مجلس قوی در جهت آبادانی کشور داشته باشیم. 

وی ادامه داد: سراوانی ها همواره در تاریخ ثابت کرده اند که پشتیبان نظام و ولایت هستند و این بار نیز با انگشت جوهری خود در خلق حماسه ای دیگر نقش آفرینی کردند و ما رای اولی های نیز با حضور پرشور در انتخابات، دشمنان نظام و انقلاب را ناامید کردیم.
 

محمد شه بخش یکی دیر از جوانان رای اولی در شهرستان چابهار به خبرنگار ما گفت: از اینکه به عنوان یک جوان ایرانی به سن تکلیف سیاسی رسیده ام و حق دخالت در سرنوشت کشور را دارم خوشحالم زیرا می توانم قدم موثری در انتخاب مسیرجامعه بردارم.
 
وی ادامه داد: خوشحالم که با آگاهی و صلابت به پای صندوق رای آمدم وآن کسی را که به خواسته هایم نزدیک تراست انتخاب میرکنم.
 
وی خاطر نشان کرد: با حضور در این صحنه سیاسی حداقل وظایف خود را نسبت به نظام انجام می دهیم.
 

 
علی رضایی دانشجوی رای اولی با بیان اینکه حضور در عرصه انتخابات تکلیف شرعی است، گفت: با شرکت در انتخابات برای اولین بار، به نوبه خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهم زد و به اندازه سهمی که در سرنوشت کشور دارم  هر چند کم، انتقام سردار دلها ارا از ایادی استکبار می گیرم.

وی شرکت در انتخابات را همچون سربازی یک وظیفه عنوان کرد و افزود: ما جوانان با حضور در پای صندوق رأی از کشورمان ایران دفاع خواهیم کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۲۰۶


ارسال