شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان از مشارکت مطلوب مردم استان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.
علی زینی وند در گفت وگو با عصرهامون، گفت: یک میلیون و 641 هزار و 314 نفر از مردم سیستان و بلوچستان واجد شرایط رأی دادن در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی
هستند.

وی افزود: از این تعداد، 148 هزار و 390 نفر رأِی اولی محسوب می شوند و برای اولین بار در این اقدام سرنوشت ساز شرکت می کنند.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان در خصوص میزان مشارکت عمومی مردم استان در انتخابات این دوره نیز اظهار کرد: آخرین آمارهای به دست آمده حکایت از مشارکت مطلوب مردم در انتخابات را دارد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: 47 هزار نفر در هزار و 689 شعبه در سراسر این استان کار برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه مشکلی در پشتیبانی و مسائل مربوط به انتخابات در هیچ نقطه ای از استان وجود ندارد، تصریح کرد: با هدف دسترسی آسان شهروندان به شعب اخذ رأی، تعداد شعب فعال در سیستان و بلوچستان نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزایشی 10 درصدی را به همراه داشته است.

همه تمهیدات، اقدامات اولیه و آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان انجام و اقلام انتخاباتی موردنیاز به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها حمل شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه در ادوار گذشته براساس قوانین موجود انتخابات اگر بعد از ساعت 24 روز رأی گیری نیز افرادی در شعب اخذ رای حضور داشتند امکان اخذ رای آنان وجود داشت، اما امسال با توجه به الکترونیکی شدن فرایند احراز هویت دستگاه هوشمند راس ساعت 24 غیر فعال می شود.

وی ادامه داد: با توجه به این مساله، توصیه می‌شود شهروندان رأی دادن را به ساعات پایانی شب موکول نکنند زیرا حتی در صورت حضور در شعب، از امکان رای دادن محروم خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۲۳۵


ارسال