شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با ارائه عملیات خدمات مشاوره پزشکی (Medical Advise) به پرسنل لنج صیادی و در محدوده 50 مایلی چابهار، اقدامات اولیه پزشکی توسط پزشکیاران شناور ناجی انجام شد و با تشخیص ضرورت، بیمار از دریا به مرکز درمانی شهرستان چابهار انتقال یافت.
سیدحسن ابراهیمی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار کرد: با هماهنگی مرکز (MRCC) بندر چابهار و با ارائه عملیات خدمات مشاوره پزشکی (Medical Advise) توسط پزشک مشاور به لنج صیادی و در محدوده 50 مایلی چابهار، تشخیص ضرورت انتقال یک نفر از خدمه لنج صیادی به مراکز درمانی داده شد و ضمن انجام اقدامات اولیه پزشکی توسط پزشکیاران شناور ناجی، انتقال بیمار از دریا به مرکز درمانی شهرستان صورت گرفت.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در جزئیات عملیات مربوطه افزود: طی تماس فردی با مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار از طریق سامانه مخابراتی 1550 وضعیت یک نفر از پرسنل لنج صیادی در موقعیت صیدگاه بیرونی را همراه با درد شدید در ناحیه پهلو اورژانسی اعلام کرد که بلافاصله پس از دریافت تماس، مستقیماً با لنج حادثه دیده ارتباط برقرار شد.

ابراهیمی افزود: پس از گرفتن شرح حال فرد بیمار توسط مرکز (MRCC) و مشاوره با پزشک مشاور و تشخیص ضرورت انتقال به بیمارستان، شناور هادی 9 با همراهی پزشکیاران به محل حادثه اعزام و پس از انتقال بیمار به بندر شهید کلانتری، به مراکز درمانی منتقل شد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: مرکز (MRCC) بندر چابهار هم اکنون با دارا بودن پزشک مشاور، آمادگی ارائه خدمات مشاوره پزشکی از راه دور به شناورهای متردد و فعال در آبهای استان را دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۲۷۵


ارسال